Zaplanuj wakacyjny wyjazd w 5 prostych krokach

0
2369
Zaplanuj wakacyjny wyjazd w 5 prostych krokach

Z każdym rokiem wydajemy na wakacje coraz więcej, ale czy potrafimy lepiej dysponować naszym budżetem? Kwota, jakiej potrzebujemy na organizację letniego wyjazdu, zależy od wielu czynników. Co powinniśmy wziąć pod uwagę, aby spędzić wspaniały urlop, nie wydając przy tym fortuny?

Znajdź miejsce wypoczynku

Osoby, które mają zamiar spędzić tegoroczne wakacje w Polsce, przeznaczą na organizację wyjazdu o 150 zł więcej niż w roku ubiegłym. Wypoczynek za granicą będzie z kolei droższy o 300 zł. Na wakacje w kraju wydamy średnio 1490 zł, poza nim – niemal dwukrotnie więcej. Jeśli więc chcemy ograniczyć koszy naszego urlopu, wybierzmy miejsce znajdujące się w Polsce. Nie musimy się ograniczać do Bałtyku i Tatr. Piękne okolice znajdziemy również na terenie Warmii, Dolnego Śląska czy Lubelszczyzny.

Wybierz środek transportu

Kiedy już wybierzemy miejsce naszego urlopu, musimy do niego dotrzeć. Polacy najchętniej w trakcie wakacji podróżują samochodem. Ten środek lokomocji wybiera 69% z nas. Gdy udajemy się za granicę, znacznie częściej przemieszczamy się samolotem. Z podniebnego transportu korzysta 59% turystów. Jednak własne cztery kółka i samolot to dopiero początek możliwości. Na wakacje możemy równie dobrze pojechać pociągiem lub popłynąć promem. Jeśli podróżujemy z dziećmi, będzie to dla nich dodatkowa atrakcja.

Zaproś znajomych

Chociaż samotna podróż może być dobrym rozwiązaniem po całym roku stresów i wytężonej pracy, wyjazd na wakacje z grupą znajomych lub rodziną, pozwoli nam sporo zaoszczędzić. Polacy chętnie decydują się na wspólne wyjazdy, co potwierdzają tegoroczne statystyki. Na jeden urlop pojedzie średnio 2,6 osoby, czyli o 0,3 więcej niż w roku ubiegłym. Wybierając wspólne wakacje, możemy dzielić się kosztami transportu, wyżywienia i zakwaterowania. W wielu miejscach kupimy tańsze bilety dla grup, a ponadto mamy pewność, że nie będziemy się nudzić.  

Poszukaj oszczędności

Nie ma nic trudnego w zorganizowaniu wakacji, gdy nie ogranicza nas żaden budżet. Trudności zaczynają się, gdy chcemy spędzić dwa tygodnie z dala od miejskiego zgiełku, a na koncie nie mamy zbyt wielu oszczędności. Przygotowanie taniego urlopu wymaga jednak czasu. Poszukajmy promocji na bilety lotnicze lub kolejowe, sprawdźmy dokładnie, w którym pensjonacie ceny pokoi są najbardziej atrakcyjne oraz zastanówmy się, czy damy radę  przygotowywać chociaż część posiłków samodzielnie. Wystarczy odrobina kreatywności i cierpliwości, aby spędzić wspaniałe wakacje za niewielkie pieniądze.  

Nie rezygnuj z marzeń

Zdarza się, że pomimo dokładnego planowania domowych wydatków, nie uda nam się zgromadzić wystarczającej sumy na wakacyjny wyjazd. Czy wówczas musimy zostać w domu? Zapomnijmy o licznych formalnościach w banku lub telefonach do znajomych. Dzięki szybkim chwilówkom przez internet, złożymy wniosek nie wychodząc z domu, a pieniądze trafią na nasze konto w ciągu kilku minut. Przykładowo w serwisie https://www.pozyczkomat.pl/,  pierwszą pożyczkę otrzymamy całkowicie za darmo, co oznacza, że gdy oddamy zobowiązanie na czas, nie zapłacimy odsetek praz prowizji.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ