Warszawskie parki i ogrody, które warto odwiedzić wiosną

0
2567
Warszawskie parki i ogrody, które warto odwiedzić wiosną

Wiosna to idealny czas na piesze wycieczki. W Warszawie jest mnóstwo lokalizacji, które o tej porze roku prezentują się wyjątkowo pięknie. Stołeczne parki i ogrody zachwycają nie tylko budząca się do życia przyrodą, ale również zabudową. Oto kilka miejsc, które szczególnie warto odwiedzić.

Łazienki Królewskie

Pałac na wodzie, zwany również Pałacem na wyspie, Stara Oranżeria, Amfiteatr to tylko niektóre ze wspaniałych łazienkowskich zabudowań, które można podziwiać w czasie wiosennego spaceru. Warto przejść się po wszystkich czterech: Modernistycznym, Królewskim, Chińskim i Romantycznym. Znajdująca się w ogrodzie Chińskim altana pokryta sprowadzaną na specjalne zamówienie któla Stanisława Augusta dachówką to zdecydowanie jeden z ciekawszych punktów łazienkowskiej wycieczki, orientalny akcent pośród utrzymanej w klasycystycznym stylu architekturze. Kolejnym punktem może być Pałac na wyspie, przechadzające się w jego pobliżu pawie, i pływające po stawie kaczki dopełniają idylliczne widoki, którymi można nacieszyć oczy. Łazienki można również przemierzać jedną z wytyczonych tras. Trasa: Wydarzenia historyczne i postaci to doskonały pomysł na przechadzkę dla miłośników dziejów naszego kraju, natomiast trasa: Zegary słoneczne i źródełka z pewnością zadowoli najmłodszych.

Ogród Saski

Ogród Saski to obok Łazienek Królewskich najważniejszy punkt na spacerowej mapie Warszawy. Przechadzając się pięknymi alejami, można podziwiać zabytkowe barokowe zabudowania. W sercu ogrodu znajduje się wspaniała fontanna i mnóstwo ławek, na których można chwilę odpocząć. Warto pamiętać, że po Ogrodzie Saskim można wędrować z psem.

Park Bródnowski

Wciśnięty między blokowiska obszar zieleni z pozoru może wydawać się mało ciekawy,, nic bardziej mylnego. Wiosna to najlepszy czas, żeby tam pospacerować. Park Rzeźby na Bródnie to zdecydowanie jedna z ciekawszych atrakcji tego miejsca. Powstał z inicjatywy artysty Pawła Althemera przy wsparciu Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Oglądanie dzieł sztuki pośród budzącej się do życia przyrody to bardzo ciekawy sposób na spędzenie niedzielnego popołudnia.

Inne parki i ogrody, po których warto spacerować wiosną: Park Skaryszewski, Park Ujazdowski, Pole Mokotowskie, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego, Ogród Krasińskich, Park Kultury w Powsinie, Królikarnia, Kępa Potocka oraz Ogród Botaniczny Polskiej Akademii Nauk.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ