Podróż bez tłumów. Piękna i nieodkryta Europa

0
2121
Podróż bez tłumów. Piękna i nieodkryta Europa

Wycieczki zagraniczne stały się w ostatnich latach bardzo modne. Wyraźnie widać to w znanych turystycznie krajach i kurortach wypoczynkowych. Łatwość planowania, konkurencyjność cen sprawiły, że zagraniczne wczasy nie są postrzegane, jako produkt luksusowy. Ma to swoje minusy. W miejscach kultowych, w bardziej znanych ośrodkach turystycznych pojawiają się tłumy zwiedzających. Nie ma możliwości napawania się w spokoju niezwykłym pięknem tych miejsce, gdyż zostały one w dużym stopniu skomercjalizowane. Przez to wielu miłośników podróży wyszukuje alternatywnych, jeszcze nieodkrytych, a równie wspaniałych, zapierających dech w piersiach ośrodków. Czy nadal można znaleźć takie niezbadane tereny ? A jeśli tak, to gdzie ich szukać?

Gruzja- postkomunistyczna perełka turystyczna.

Wyjazd do Gruzji stanowi idealne rozwiązani dla tych osób, które mają dość nowoczesnego świata, przesyconego nastawieniem na zarobek i przyciągniecie, jak największej ilości zwiedzających. Kraj pełen kontrastu, który zamieszkany jest przez ludzi otwartych i wielce gościnnych. Tutaj można na nawo odkryć prawdziwy sens podróżowania. Nie skażony zachodnim nastawieniem na pieniądze. Raj dla miłośników natury w najczystszej postaci. Kraina w większości  o terenie górzystym z zachwycającymi widokami, odciętymi od ogromnych skupisk ludzkich. Miejsce, gdzie można osiągnąć wewnętrzną harmonię i spokój ducha. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Poza formacjami górskimi, również bezkresne stepy, ale i kurorty nadmorskie na czele z przepięknym Batumi. Niepowtarzalny klimat tego regionu to, jednak nie tylko bogactwo geograficzne, ale zwłaszcza duchowe mieszkańców, którzy zamieszkują tereny Gruzji. To jedno z najprzyjaźniejszych miejsc. Każdy wyjazd do Gruzji to niezapomniane chwile, które zostają w pamięci na wiele lat.

Kraina wielu smaków.

Przemierzając labirynt górskich i stepowych ścieżek, należy pamiętać o właściwym posiłku. Nie tylko dbając o siłę na dalszą podróż, a przede wszystkim przez wzgląd na rozpieszczenie podniebienia. Wyjazd do Gruzji bez sprzecznie powinien zostać okraszony wiedzą o kuchni regionalnej. Znajdzie się tam wiele smaków niedostępnych w żadnym innym kraju, z czego koniecznie trzeba skorzystać. Takie dania, jak: Chinkali, Chaczapuri, Kada, Aczma, czy Phali już w samych nazwach kryją nutę tajemnicy. Natomiast jedzenie jest nieziemskim doznaniem. Z tego powodu koniecznie zarezerwujmy czas na odkrycie gruzińskiej kuchni, jak i całego kraju.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ