Rodzinny weekend w Karpaczu – atrakcje i polecane noclegi

0
2344
Rodzinny weekend w Karpaczu – atrakcje i polecane noclegi

Jeżeli poszukujecie miejsca idealnego na rodzinny, weekendowy wyjazd i do tego wspólnie możecie zaliczyć się do fanów spędzania czasu w górach – zapraszamy do Karpacza. To idealna alternatywa dla innych, bardzo popularnych miejsc, takich jak Zakopane czy jego okoliczne miejscowości. Czemu Karpacz jest taki atrakcyjny i dlaczego skutecznie może konkurować z Zakopanem i jego okolicami ? Poniżej poznacie odpowiedź na to pytanie!

Sam Karpacz jest idealnym wyborem, jeżeli nie chcemy przepłacić. Tańsze są zarówno same noclegi, jak i na pewno ucieszą nasz niższe ceny w lokalnych restauracjach czy zwykłych sklepach. Jeżeli denerwuje Cię fakt, że w niektórych miejscach chcą tak bardzo na Tobie zarobić lub po prostu nie chcesz przepłacać – rozważ Karpacz. Ceny są tutaj niższe, dzięki czemu można zdecydować się albo na dłuższy pobyt, albo na znacznie lepsze warunki noclegowe.

Jeżeli poszukujecie odpowiedniej bazy noclegowej – zachęcamy do sprawdzenia pensjonatu Leśny Dwór – to jeden z najpopularniejszych wyborów wśród przybywających do Karpacza turystów. Atrakcyjne ceny, klimatyczne i zarazem nowoczesne pokoje, w pobliżu znakomita restauracja Mamma Mia czy fachowa obsługa lub piękne widoki, czy to z okiem, czy to z tarasu – to tylko kilka plusów, o których nie możemy nie wspomnieć. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o cenach, sprawdzić dokładną ofertę lub zobaczyć zdjęcia pensjonatu, serdecznie zapraszamy pod adres http://www.lesnydwor.karpacz.pl/pokoje.

Tymczasem przejdźmy do konkretnych atrakcji, które czekają na nas w Karpaczu, w końcu nie konkuruje on jedynie ceną!

Świątynia Wang – obowiązkowy punkt w Karpaczu

Niezależnie od tego, czy zapytamy o to lokalnych mieszkańców, czy przyjezdnych turystów, zdecydowana większość z nich, zapytanych o największą lokalną atrakcję, wskaże właśnie na Świątynię Wang. Nic w tym dziwnego, jej historia bowiem sięga wieku XII, dodatkowo, do tej pory prezentuje się ona wręcz spektakularnie.

Świątynia powstała w Norwegii, nad jeziorem Wang, gdzie znajdowała się aż do wieku XIX. Następnie została sprowadzona do Polski, właśnie do Karpacza, przez jednego z lokalnych możnowładców. Co istotne, większość elementów, z których obecnie się składa, to oryginały! Część to oczywiście repliki oryginalnych elementów, jednak zostały wykonane bardzo wiernie, co przekłada się na niesamowite wrażenie, które wywołuje wśród turystów i lokalnych mieszkańców.

Każdy, kto odwiedza Karpacz, powinien zdecydować się na jej odwiedzenie.

Śnieżka – propozycja dla fanów górskich szczytów

Jeżeli jednym z punktów obowiązkowych naszego wyjazdu ma być wyjście w góry a najlepiej zdobyć jakiegoś szczytu, koniecznie trzeba wybrać się na Śnieżkę, największy lokalny szczyt. Jego wysokość wynosi 1602 m.n.p.m. Na samym szczycie możemy znaleźć dawne schronisko, które znajduje się po czeskiej stronie szczytu. Pomimo tego, że obecnie nie funkcjonuje, zachęcamy do jego odwiedzenia. W chwili obecnej jest to znakomity punk widokowy, który pozwoli nam na zobaczenie całej okolicy – oczywiście, jeżeli pozwolą nam na to warunki atmosferyczne, jednak jeżeli będą one korzystne, widok zaprze dech w piersiach.

Klocki Lego – to, co dzieci lubią najbardziej

W końcu rodzinny wyjazd w góry, to też dzieci, nie możemy więc zapomnieć o atrakcjach, które zostały przygotowane specjalnie dla nich. Nie zdziwimy się, jednak jeśli jednak rodzice również będą nimi zachwyceni – zwłaszcza tą, mówimy bowiem o Interaktywnej Wystawie Klocków Lego, znajdującej się w centrum Karpacza przy ul. Konstytucji 3 Maja 24. Cała wystawa ma powierzchnię wynosząca około 170 m2 oraz jest również przystosowana do odwiedzania m.in. przez niepełnosprawne osoby na wózkach inwalidzkich.

Same klocki Lego będą albo reagowały na nasz ruch, albo na wciśniecie odpowiedniego przycisku. Nie zabraknie też świateł czy specjalnych dźwieków, które sprawią, że sama wystawa jest jeszcze bardziej atrakcyjna. Jeżeli tego będzie nam mało, po zwiedzeniu całej wystawy można samodzielnie stać się budowniczym i pobawić się klockami, które są dostępne dla wszystkich gości.

Muzeum Zabawek – ewenement na skalę całego kraju

Nie każdy zdaje sobie sprawę, ale muzea zabawek są w Polsce naprawdę rzadkim widokiem. Tym chętniej powinniśmy skierować się do jednego z nich, które znajduje się właśnie w Karpaczu. W muzeum znajduje się ponad 2,5 tysiąca eksponatów i większość z nich należała do kolekcji Henryka Tomaszewskiego, twórcy Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Samo muzeum jest bardzo popularne, odwiedza go bowiem około 80 tys. zwiedzających rocznie!

Liczne atrakcje dla Twojej rodziny

Nie sposób wymienić wszystkie atrakcje, które czekają na nas w Karpaczu, jest ich naprawdę wiele. Wspomnieliśmy tylko o tych, które naszym zdaniem są najbardziej atrakcyjne. Jeżeli chcecie poznać więcej z nich, zapraszamy na stronę http://www.karpacz.net/atrakcje/.

Na sam koniec warto wspomnieć, że na wiele z nich może oczekiwać na Was zniżka, sięgająca nawet 50%. Jest ona przeznaczona dla gości wspomnianego już wcześniej Pensjonatu Leśny Dwór – to kolejny argument, który powinien zachęcić do sprawdzenia ich oferty. Liczne zniżki sprawią, że nasz wyjazd będzie albo znacznie mniej kosztowny, albo uda nam się w zaplanowanym wcześniej budżecie bawić znacznie lepiej i zobaczyć znacznie więcej!

www.lesnydwor.karpacz.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ