Wakacje na Gran Canaria

0
2584
Wakacje na Gran Canaria

Gran Canaria jest jedną z najczęściej odwiedzanych wysp z archipelagu Wysp Kanaryjskich. Liczne udogodnienia sprawiają, że na wyspie można spędzać czas aktywnie i bardziej leniwie, zarówno ze znajomymi, jak i z rodziną.

Rozrywka dla rodziny

Wyjazd rodzinny na Gran Canarię to doskonały pomysł na udany wypoczynek. Na wyspie znajdują się parki rozrywki, jak również ogrody botaniczne i zoologiczne. W Palmitos Park można podziwiać zwierzęta i zachwycać się pokazami, w których zwierzęta zamieszkujące park czynnie uczestniczą. Goście parku zachwycają się zwłaszcza pokazami w wykonaniu delfinów i sokołów. W samym parku została wydzielona specjalna strefa botaniczna, w której królują orchidee i kaktusy. Na Gran Canaria jest sporo parków tematycznych, związanych z życiem zwierząt. I tak w Cocodrillo Park można się przyjrzeć krokodylom, z kolei w Camel Park – wielbłądom, które zabierają gości parku na przejażdżkę. Z kolei Sioux City to stylizowana wioska kowbojska, w której klimaty z westernu są obecne nawet w miejscowej restauracji. Atrakcje wodne w postaci zjeżdżalni, basenów ze specjalnymi falami czy pontonów są dostępne dla całej rodziny w Aqualand Park, natomiast z myślą o wielbicielach szalonej zabawy w wesołym miasteczku przygotowano Holiday World z kolejką górską i karuzelami. Dużą popularnością cieszy się Angry Birds Activity Park, w którym dzieci korzystają z różnych form aktywności fizycznej.

Wypoczynek aktywny

Wyspy Kanaryjskie są chętnie wybierane przez miłośników nurkowania. Oprócz raf koralowych na nurków czekają bliskie spotkania z żółwiami morskimi. Przy wybrzeżach zlokalizowane są szkoły nurkowania, zatem także zupełni amatorzy może skorzystać z kilku lekcji oraz wypożyczalni sprzętu, aby podziwiać piękno morskiego świata. Wybrzeża Gran Canarii są wykorzystywane przez wielbicieli sportów wodnych. Na lądzie turyści mogą się wybrać na przejażdżkę konną lub wybrać na partyjkę golfa na jednym z miejscowych pól golfowych. Na stawiających w golfie pierwsze kroki czeka mini golf.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ