Wakacje w Turcji czy w Egipcie – co wybrać?

0
2482
Wakacje w Turcji czy w Egipcie - co wybrać?

Od wielu lat Turcja i Egipt to najpopularniejsze miejsca, wybierane przez Polaków na wakacje. Najczęściej decydują się oni na urlop w tych zakątkach zimą, bowiem położenie geograficzne obu krajów zapewnia wysokie temperatury oraz dużą ilość słońca. Dodatkowymi atutami przemawiającymi na korzyść Egiptu są niskie ceny wyjazdów oraz możliwość przelotu z większości lotnisk w Polsce. Egipt czy Turcja – co wybrać, aby zapewnić sobie niezapomniany urlop?

Wybierz Egipt

Egipt, bez względu na porę roku, to zawsze piękna pogoda i wysokie temperatury – nawet w chłodniejsze miesiące nie będzie ona niższa niż 25 stopni. Za wyjątkiem lata, gdy temperatury przekraczają 40 stopni, Egipt jest idealnym miejscem na wypoczynek. Ten kraj jest chętnie wybierany przez miłośników sportów wodnych i aktywnych wakacji. Można tutaj przyjeżdżać, aby nurkować czy podziwiać rafy koralowe dzięki snoorkelingowi, można także uprawiać windsurfing czy kitesurfing. W zależności od kurortu można w różny sposób zorganizować sobie czas wolny. Najmłodszym miastem turystycznym jest Marsa Alam, w której wieczorną rozrywkę można sobie zapewnić jedynie we własnym hotelu. Z kolei hotele w Hurghadzie i Sharm el Sheikh mogą być położone w różnych częściach miasta, ale najwięcej rozrywek czeka na turystów w centrum. Egipt oraz sąsiadujący z nim Izrael można zwiedzić wybierając którąś z wycieczek fakultatywnych.

Wybierz Turcję

Z kolei Turcja jest idealnym miejscem na wypoczynek w lecie. Kraj słynie z kurortów i doskonalej bazy hotelowej, spełniającej oczekiwania najbardziej wymagających turystów. Najlepszy czas na odwiedzenie Turcji zaczyna się w kwietniu, a kończy w październiku. Turyści mogą tutaj skorzystać z różnych rodzajów rozrywek: kobiety znajdą tu wiele butików, w których mogą się oddać zakupowemu szaleństwu, w wielu miastach znajdują się znane na całym świecie dyskoteki. Dużym atutem większości tureckich kurortów są piękne piaszczyste plaże oraz możliwość skorzystania z licznych wycieczek fakultatywnych, obejmujących Turcję Egejską i Riwierę Turecką.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ