Sprawdzone sposoby na tanie bilety lotnicze

0
2327
Sprawdzone sposoby na tanie bilety lotnicze

Dzięki tanim biletom lotniczym podróżowanie stało się dostępne dla każdego. Wystarczy znaleźć bilety lotnicze w okazyjnej cenie, aby zaplanować sobie wyjazd do dowolnego zakątka świata.

Kiedy szukać tanich biletów

Bilety lotnicze w ofercie first minute i last minute mogą być bardzo korzystne cenowo, jednak biletów na wyjazd trzeba szukać co najmniej 3-4 miesiące przed wyjazdem. Warto korzystać z ofert specjalnych, organizowanych przez przewoźników, np. LOT organizuje Szalone Środy, w czasie których sprzedaje tanie bilety lotnicze. Równie dobre oferty cenowe można znaleźć w serwisach tematycznych, które prezentują najlepsze oferty biletów. I tak jeden z niemieckich serwisów udostępnia naprawdę tanie bilety lotnicze, które są dostępne na krótko, czasem jedynie na 24 godziny, przed wylotem. Wybrane loty są realizowane z niemieckich lotnisk, zatem należy uwzględnić czas potrzebny na dojazd na wybrane lotnisko.

Wyszukiwarki tanich lotów

Przy wyborze taniego lotu przydadzą się również wyszukiwarki lotów. Najpopularniejsze z nich to m.in. skyscanner.pl, tripsta.pl czy expedia.com. Niektóre z takich wyszukiwarek są dostępne jedynie dla zarejestrowanych użytkowników, którzy dodatkowo płacą za usługę. Wyszukiwarki wykorzystują wewnętrzne algorytmy, które pozwalają na wyświetlanie zarówno lotów bezpośrednich, jak i lotów z dodatkową przesiadką, a ich wyniki są wyświetlane według ceny.

Specjaliści od taniego podróżowania zalecają jednak zakup biletu bezpośrednio na stronie przewoźnika, który może dodatkowo ubezpieczać pasażera na wypadek opóźnienia wylotu czy spóźnienia na lotnisko.

Promocje lotnicze

Najlepsze promocje lotnicze są również dostępne w serwisach typu fly4free czy mleczne podróże, sporo ciekawy ofert jest dostępnych tylko dla prenumeratorów newslettera danej linii lotniczej. Niektóre linie lotnicze rozdają vouchery i specjalne kody, które dodatkowo obniżają cenę biletu. Wybrane linie lotnicze oferują pulę biletów w cenie tylko dla posiadaczy specjalnej karty. Tak działa m.in. WizzAir Exclusive Card.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRady na udany wypoczynek
Następny artykułWakacje na Gran Canaria

Lubię podróże, te małe i duże :) Staram się wyjeżdżać 4-5 razy w roku i poznawać nowe miejsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ