Wakacje i wczasy w Ustroniu Morskim

0
1588
Wakacje i wczasy w Ustroniu Morskim

Ustronie Morskie to wprawdzie wieś, jednak jej położenie i walory turystyczne co roku przyciągają osoby z całego kraju i nie tylko. Bliskość Morza Bałtyckiego podnosi jakość powietrza i umożliwia miłośnikom aktywnego wypoczynku spędzenie czasu tak, jak lubią go spędzać. Dostęp do kąpielisk i terenów zielonych, a także zabytków o znaczeniu historycznym zapewnia rozrywkę dla osób w każdym wieku.

Położenie Ustronia Morskiego

Miejscowość jest korzystnie położona – obszar województwa zachodniopomorskiego wiąże się z dostępem do morza i specyficznym klimatem. Wieś w całości mieści się na Wybrzeżu Słowińskim i stanowi bezpośrednie sąsiedztwo Zatoki Pomorskiej, dlatego też występują tu liczne, choć niewielkie, plaże i kąpieliska. Specyfika terenu sprawia, że największy ruch turystyczny obserwuje się latem, ale łagodne zimy również mają swoich zwolenników.

Walory turystyczne Ustronia Morskiego

Do Ustronia Morskiego przybywają zarówno turyści zainteresowani obejrzeniem ciekawych obiektów architektonicznych, jak i osoby, które chcą po prostu odpocząć. Poza wspomnianym już, zdrowym i przyjemnym klimatem, o atrakcyjności wypoczynku przesądza dostęp do morza i zróżnicowany krajobraz wsi oraz jej okolic. Teren pozwala na swobodne spacery i leniuchowanie na łonie natury. Są oczywiście plaże, latem najbardziej oblegane, bo i warto z nich skorzystać. Pobliskie kąpieliska zachęcają do pluskania się w ciepłej wodzie. Ustronie Morskie otaczają lasy, po których również można spacerować.

Lokalne atrakcje

Miejscowość nie jest duża, więc większość dostępnych atrakcji można obejrzeć w przeciągu kilku dni, resztę wypoczynku przeznaczając np. na uprawianie sportów lub opalanie się. Wśród tych nielicznych zabytków i eksponatów są jednak bardzo ciekawe obiekty, chociażby opuszczone i zachowane w różnym stanie pozostałości budowli wojskowych z okresu Polski Ludowej lub starsze. Miłośnicy sztuki sakralnej mogą zainteresować się bliżej kościołem zbudowanym w stylu neogotyckim. Kościół w Ustroniu Morskim został wzniesiony w drugiej połowie XX wieku, jednak znajduje się w nim bardzo stary renesansowy dzwon.

Nietypową dla niektórych atrakcją okazać się może tutejsza biblioteka oraz galeria sztuki, gdyż obie te instytucje są wyjątkowo dobrze wyposażone. Poza typowym zwiedzaniem bez problemu można spędzić wakacje lub wczasy w kulturalny, rozwijający sposób dzięki dostępowi do kina i domu kultury. W miejscowości nie brakuje też przeróżnych miejsc i punktów uprzyjemniających spędzanie wolnego czasu, chociażby licznych restauracji i kawiarni. Jeśli ktoś preferuje świeże powietrze, powinien skierować swoje kroki do parku nadmorskiego lub pospacerować po okolicznych lasach, może też oczywiście przejść się nad morze. Będąc w okolicy, można na własne oczy zobaczyć najstarsze drzewa w naszym kraju – to właśnie tutaj rośnie dąb Bolesław (jest zarazem najstarszym drzewem tego gatunku) oraz Warcisław.

Baza noclegowa w Ustroniu Morskim

Nocleg w Ustroniu Morskim nie mógłby być udany bez odpowiednio rozbudowanej bazy noclegowej. Niektóre obiekty przyjmują turystów wyłącznie latem, inne przez cały rok. Z uwagi na wiejski charakter miejscowości, trudno jest tu znaleźć typowy hotel. Nie brakuje za to pokoi w pensjonatach, kwater prywatnych, nocować można też na kempingach.

Podsumowując, jako jedna z atrakcyjnych miejscowości położonych nad Bałtykiem, Ustronie Morskie zapewnia wiele sposobów spędzenia wolnego czasu osobom w różnym wieku. Pamiętać należy, że podstawą jakiegokolwiek udanego wyjazdu jest nocleg w godziwych warunkach. Przed zdecydowaniem się na wypoczynek w Ustroniu Morskim, warto sprawdzić dostępne oferty noclegowe w serwisie Przymorzu.pl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ