Jak wybrać kantor w Warszawie?

0
2907
Jak wybrać kantor w Warszawie?

Wymiana walut w Warszawie z roku na rok coraz bardziej zyskuje na popularności. Wpływ ma na to oczywiście rosnący ruch turystyczny. Nikogo nie powinien dziwić zatem fakt, że w stolicy Polski funkcjonuje bardzo duża liczba kantorów. Czym zatem należy sugerować się wybierając kantor w centrum Warszawy? Jak przedstawiają się kursy walut w Warszawie?

Korzystne kursy wymiany walut

Pierwszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę wybierając kantor w Warszawie są oczywiście korzystne kursy wymiany, nie tylko najbardziej popularnych euro i dolarów, ale np. czeskiej korony czy węgierskiego forinta.

Należy mieć świadomość, że porównywanie kursów walut nie należy do trudnych zadań. Wystarczy wejść na strony internetowe poszczególnych kantorów lub odwiedzenie punktów stacjonarnych.

Warto również dokładnie zwrócić uwagę, że bardzo duża liczba kantorów podaje tylko i wyłącznie hurtowe kursy, w przypadku detalicznych, mogą one być zdecydowanie mniej atrakcyjne.

Dodatkowe usługi i udogodnienia

Wybierając kantor należy także dowiedzieć się czy dany punkt wymiany nie oferuje także dodatkowych usług. Może to być wpłata pieniędzy na konto, sprzedaż wycofanych już walut czy skup złota. Część kantorów ma w swojej ofercie nawet możliwość dokonywania płatności przez BLIK, co okazuje się tańszą opcją niż wypłata z bankomatu.

Wygodna lokalizacja

Kolejnym istotnym czynnikiem, który ma bardzo duże znaczenie przy wyborze kantora jest jego lokalizacja. W przypadku Warszawy jest to na tyle istotne, że podróż z jednej dzielnicy do drugiej zajmuje bardzo dużo czasu. Rekomendowane jest zatem szukanie kantorów zlokalizowanych jak najbliżej centrum Warszawy.

Natychmiastowa dostępność walut

Najlepsze kantory wyróżniają się od pozostałych pełną dostępnością oferowanych walut. Klientowi nic nie daje informacja, że dany punkt oferuje czeskie korony, jeżeli nie posiada ich na miejscu. Bardzo szybko można taką informację zweryfikować telefonicznie, kantory bardzo rzadko publikują bowiem dostępność walut na swoich stronach internetowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ