Wakacje first minute czy last minute

0
2786
Wakacje first minute czy last minute

Wiele biur podróży oferuje wyjazdy last minute, skierowane do osób, które nie planowały wcześniej wakacyjnego wyjazdu. Takie oferty mogą być tańsze od wycieczek katalogowych, jednak wiąże się z nimi jedno niebezpieczeństwo – w ostatniej chwili nie są dostępne wszystkie miejsca hotelowe. Może zatem wybrać wypoczynek dużo wcześniej i skorzystać ze zniżki wynikającej z zakupu wyjazdu w ramach first minute? Która opcja wyjazdu jest lepsza dla turysty?

Od 2 sezonów można zaobserwować zmianę w cenach i ofertach wyjazdów. Biura podróży nie czarterują już całych samolotów a pojedyncze miejsca, podobnie jest z miejscami noclegowymi, dlatego nie ma już takich ofert last minute, jak jeszcze kilka lat temu, gdy za mniej niż połowę kwoty wydanej na wyjazd według cen z katalogu można było pojechać na wakacje latem czy skorzystać z oferty wyjazdów sylwestrowych. Biura nie wyprzedają już ostatnich miejsc za bezcen, co jednocześnie przełożyło się na ich stabilniejszą pozycję na rynku i brak spektakularnych upadków.

Co warto kupić w ofercie first minute?

Jeśli planujemy wypoczynek w czasie wakacji, wówczas warto zarezerwować taki wyjazd w ramach oferty first minute. Takie oferty są dostępne w zależności od możliwości organizatora wypoczynku, zazwyczaj pierwsze oferty first minute z myślą o kolejnych wakacjach pojawiają się już we wrześniu, a ostatnie – w marcu. Dlaczego ta opcja jest najlepsza? W cenę takiego wyjazdu są wkalkulowane dodatkowe atrakcje, gratisy i oferty specjalne, zarówno gwarancja niezmienności ceny, jak i rabaty dla dzieci czy bezpłatne wycieczki fakultatywne.

W maju i czerwcu warto rezerwować wyjazdy na Sylwestra, narty zimą czy urlopy w egzotycznych zakątkach. Tajlandia, Kenia, Dominikana czy Wyspy Zielonego Przylądka zakupione w ofercie first minute na przełomie maja i czerwca będą dużo tańsze niż wyjazdy zakupione na krótko przed urlopem. W analogicznym okresie warto również rozpocząć poszukiwanie oferty wyjazdu na zimowe ferie, zarówno na narty, jak i obejmującego wypoczynek w cieplejszym klimacie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ