Wczasy w Bułgarii – Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski

0
3076
Wczasy w Bułgarii - Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski

Bułgaria od kilku sezonów cieszy się niesłabnącą popularnością wśród polskich turystów, którzy doceniają przede wszystkim przystępne ceny wypoczynku oraz dogodne warunki dojazdu. Dwa znane turystom regiony to Słoneczny Brzeg oraz Złote Piaski. Który z nich będzie lepszy na wakacyjny wypoczynek? Warto porównać oba regiony.

Słoneczny Brzeg

Swoją nazwę Słoneczny Brzeg zaczerpnął od słońca, które tutaj świeci bardzo intensywnie. Szeroka plaża, brak zieleni, która by stanowiła naturalną barierę pomiędzy lądem a plażą oraz długa linia brzegowa, która zapewnia połączenie ze średniowiecznym Nesebyrem to kilka powodów, dla których warto zaplanować tutaj wypoczynek. W tej części Bułgarii jest zdecydowanie lepsza infrastruktura hotelowa, gdzie jednocześnie jest więcej miejsc noclegowych. Wiąże się z tym jedna niedogodność – Słoneczny Brzeg jest bardzo zatłoczony, chętnie go wybierają Niemcy i Holendrzy, co ma bezpośrednie przełożenie na wyższe ceny. W pobliżu kurortu znajdują się dwa aqua parki, które zapewniają rozrywkę dla całej rodziny. Ze Słonecznego Brzegu bliżej jest również do Istambułu niż np. z tureckiej Alanyi, dlatego w wielu miejscach można zapisać się na wycieczkę fakultatywną, jedno lub dwudniową, do tureckiej stolicy.

Złote Piaski

Złote Piaski to najstarszy kurort w Bułgarii, przez co turyści coraz rzadziej decydują się na urlop w tej okolicy. Z drugiej strony to właśnie tutaj znajdują się liczne dyskoteki, puby i kluby nocne, zaś cała okolica żyje nocnym życiem, aby w ciągu dnia wypoczywać na pięknych plażach. Złote Piaski to kurort polecany dla osób, które nie lubią upałów – w porównaniu z temperaturami panującymi w Słonecznym Brzegu jest tutaj chłodniej. Duży wpływ na temperaturę ma położenie plaży, która jest oddzielona od lądu pasem zielonego lasu. To właśnie on zatrzymuje promienie słoneczne i zapewnia delikatne, rześkie powietrze.

Dla miłośników tradycyjnego opalania oraz rozrywek dla całej rodziny idealny jest Słoneczny Brzeg, z kolei wielbiciele nocnych rozrywek powinni się wybrać do Złotych Piasków.

[Głosów:3    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ