Stegna dla seniora. Jak aktywnie wypocząć na Żuławach Wiślanych?

0
2822
Stegna dla seniora. Jak aktywnie wypocząć na Żuławach Wiślanych?

Stegna to miejsce spokojne i urokliwe. Zdrowe powietrze, miejsca wprost stworzone do spacerów i wciąż niewielka liczba turystów – w porównaniu do Helu czy Trójmiasta – gwarantują starszym wczasowiczom wypoczynek i porządne naładowanie baterii. Przeczytaj nasz tekst i sprawdź nie tylko noclegi w Stegnie, lecz także to, jakie zimowe atrakcje Stegna oferuje seniorom!

Jeżeli szukasz miejsca na aktywny, a jednocześnie spokojny wypoczynek dla siebie lub starszych członków swojej rodziny – wybierz się do nadmorskiej Stegny. Ta stara wioska rybacka, w okolicy której niegdyś przebiegał szlak handlowy do Królewca, przyciąga nie tylko sielskimi krajobrazami. Jesteś ciekaw, jak możesz wypocząć w Stegnie zimą? Mamy dla Ciebie kilka propozycji!

Stegna dla spacerowiczów

W Stegnie znajduje się wiele miejsc, chodników i ścieżek, które są wymarzonym miejscem do spacerów – dobrym pomysłem na spędzenie czasu jest więc Nordic Walking. Możesz chodzić zarówno po plaży, jak i po sosnowych lasach, które otaczają Stegnę. Piękne widoki o każdej porze roku zapewni Ci także sąsiedni Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana”.

Jeśli chcesz doświadczyć wszystkich uroków nadmorskich wędrówek, wystarczy, że zarezerwujesz wymarzony apartament w Stegnie, weźmiesz kijki i wyjdziesz na dwór. Czy można chcieć czegoś więcej?

Stegna apartamenty – sprawdź!

Atrakcje turystyczne Stegny i okolic – to musisz zobaczyć!

Główną atrakcją w Stegnie jest zabytkowy kościół parafialny pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Świątynia powstała w 1681 roku, a jej budowa była bardzo kosztowna (podobno geodeta i architekt Peter Willer otrzymał za nią 2000 florenów, 15 beczek Krullingu, 8 beczek piwa i 6 świerków). W kościele można dziś podziwiać barokowy ołtarz i zabytkowe organy (jeśli planujesz wrócić tu latem, być może załapiesz się na coroczny Międzynarodowy Festiwal Organowy).

Kościół w Stegnie posiada też jeden z największych obrazów w Polsce, który przedstawia m.in. zmartwychwstanie Chrystusa, Sąd Ostateczny i sceny z biblijnych przypowieści. Lniane płótno, na którym namalowano obraz, ma 35 metrów długości i 18 metrów szerokości. Ale to nie jedyna atrakcja sporych rozmiarów. Bo – co zadziwia jeszcze bardziej – przy suficie wisi także model statku, umieszczony tam w XIX wieku przez marynarzy w podziękowaniu za uratowanie życia podczas jednej z katastrof morskich.

Atrakcją turystyczną Stegny jest także zabytkowa stacja węzłowa Żuławskiej Kolei Dojazdowej, która istnieje tu od ponad 100 lat. Tutaj możesz też złapać transport do Stegny Gdańskiej, Sztutowa, Miłoszewa i Nowego Dworu Gdańskiego.

Na wschód od Stegny znajduje się także nazistowski obóz koncentracyjny Stutthof. I mimo że nie jest to zbyt przyjemne miejsce, stanowi cel wędrówki wielu turystów-seniorów. Wstęp do muzeum jest darmowy, płaci się jednak za wynajem przewodnika.

Noclegi Stegna – na zdrowie!

Dobre samopoczucie to skarb – wie o tym każdy senior. A pobyt w Stegnie z pewnością będzie sprzyjał Twojej kondycji. Łagodny nadmorski klimat i powietrze przepełnione jodem przyda się Twojemu gardłu i tarczycy. Świeże powietrze lasów sosnowych to zaś idealny sposób na aromaterapię – zapach sosen Cię odpręży i pomoże Ci poczuć się lepiej. Ale uwaga – zimą nadmorski wiatr bywa silny i zdradliwy, dlatego pamiętaj o ciepłym ubraniu!

Jeżeli więc szukasz spokoju i relaksu w zdrowiej atmosferze, wejdź na www.sunandsnow.pl i sprawdź, jakie noclegi Stegna są jeszcze dostępne.

Udanego wypoczynku!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ