Bilety lotnicze na połączenia krajowe – czy mogą być tanie?

0
2521
Bilety lotnicze na połączenia krajowe – czy mogą być tanie?

Istnieje wiele sposobów na to, aby tanio kupić bilety lotnicze. Zazwyczaj jednak dotyczą one połączeń między krajami. A jak jest w przypadku lotów krajowych? Czy można kupić je w korzystnej cenie? Kiedy i gdzie szukać tanich biletów na połączenia krajowe?

Gdzie szukać tanich lotów krajowych?

Tanie bilety lotnicze krajowe, podobnie jak zagraniczne, można znaleźć na stronach internetowych linii lotniczych. To jednak sposób szukania, który wymaga czasu, ale i wiedzy, którzy przewoźnicy realizują połączenia na konkretnych trasach. Szybszym sposobem na znalezienie połączeń w dobrych cenach jest korzystanie z praktycznych narzędzi, bilety lotnicze na krajowe loty wyszukasz dzięki porównywarce biletylotnicze.pl. Wystarczy, że wpiszesz miejsce wylotu i przylotu, podasz datę podróży, preferowaną klasę i liczbę pasażerów, by po chwili sprawdzić, w jakiej cenie są bilety do danego miejsca. Zazwyczaj są one uszeregowane od najniższej do najwyższej ceny.

 
Ile kosztują bilety lotnicze na połączenia krajowe?

Bilety lotnicze krajowe są w zróżnicowanych cenach. Wiele zależy od tego, jaka linia realizuje dane połączenia. Najdroższe są niestety te oferowane przez LOT. Dużo tańsze bilety proponują niskobudżetowe linie lotnicze jak Ryanair. Warto polować na okazje, ponieważ na niektórych trasach można naprawdę mało zapłacić. Bywa, że loty w obie strony, np. Kraków – Gdańsk to wydatek mniejszy niż 70 zł. Taniej nie pojedzie się ani samochodem, ani autobusem, ani pociągiem. Nie pojedzie się też szybciej. Ta odległość pokonywana jest przez samolot w nieco ponad godzinę. W miesiącach zimowych na wielu trasach można kupić bilety w cenie około 100 zł i dotyczą one większości dużych polskich miast. W sezonie letnim jest oczywiście drożej, jednak to i tak nie przewyższa cen, jakie za połączenia krajowe proponuje LOT.

 
Kiedy kupować bilety lotnicze krajowe?

W przypadku większości biletów lotniczych, lepiej kupować je z wyprzedzeniem. Warto zaplanować podróż z co najmniej kilkutygodniową rezerwą. Kupowanie biletów tuż przed odlotem jest zwyczajnie mało opłacalne. Należy być też elastycznym, jeżeli chodzi o datę wylotu i przylotu. Najdroższe są bilety weekendowe, ponieważ wtedy podróżuje najwięcej osób. Taniej, nawet o kilkaset złotych, można nabyć bilety na loty w dniach powszednich, głównie między wtorkiem a piątkiem.

 
Loty krajowe – dlaczego warto?

Wybieranie lotów krajowych zamiast podróży samochodem czy pociągiem to przede wszystkim oszczędność czasu. Nawet długie trasy w Polsce zazwyczaj trwają około godziny, dla porównania – podróż z Krakowa do Gdańska samochodem lub pociągiem trwa niekiedy pół dnia lub dłużej. W dodatku loty krajowe odbywają się właściwie codziennie, nie ma więc problemów z dopasowaniem terminów. Zaletą jest także cena. Loty krajowe wcale nie muszą być drogie jak się powszechnie sądzi, wystarczy kupić bilet z wyprzedzeniem i polować na różne okazje linii lotniczych, a można sporo zaoszczędzić, zarówno czasu, jak i pieniędzy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ