Idealny bagaż na podróż

0
2462
Idealny bagaż na podróż

Osoby, które często podróżują samolotami, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w każdej linii lotniczej są inne ograniczenia do co wielkości walizki do samolotu (bagaż podręczny). Walizki kabinowe, czyli te, które w samolocie zwykle pakujemy do specjalnych półek nad głową, muszą spełnić wiele różnych warunków.

Rzetelne informacje

 Wszystkie informacje dotyczące bagażu podręcznego, jaki możemy wnieść na pokład samolotu, są bardzo szczegółowo opisane w regulaminie danych linii lotniczych. Regulamin dostępny jest dla każdego klienta zarówno na stronie linii lotniczych, jak i na miejscu, na lotnisku. Oprócz tego, że regulamin bardzo dokładnie reguluje kwestie związane z wielkością walizki kabinowej, to jeszcze zawiera wiele innych ważnych i niezwykle przydanych informacji. Wśród nich należy wymienić te, które stricte odnoszą się do tego, co możemy ze sobą zabrać na pokład samolotu. Bagaż podręczny, choć może zawierać wszystkie niezbędna dla nas rzeczy, z których później będzie my korzystać w trakcie lotu, też niestety ma swoje ograniczenia. Jednym z nich-tym najbardziej znanym, jest to, że na pokład samolotu nie możemy wnieść napojów, które kupione były poza strefą lotniska. Jeżeli boimy się, że w trakcie lotu będzie nam się chciało pic, to jedynym rozwiązaniem jest zakupienie napoju w strefie lotniska (duty free), Specjalnie zapakowany napój lub oklejony specjalną taśmą daje znać obsłudze, że pochodzi z „legalnego” źródła. Innej możliwości nie ma, bo w trakcie kontroli przed wpuszczeniem na płytę lotniska, jesteśmy bardzo dokładnie sprawdzani.

Idealny bagaż podręczny

 Dla każdego idealny bagaż podręczny oznacza co innego. Ważne jednak, by walizka, w którą będziemy pakować ulubione rzeczy, była odporna na uszkodzenia i lekka sama w sobie. Nie ma sensu zabieranie walizki do samolotu, która sporo wazy nawet wtedy, kiedy jest pusta. Takie podejście pozbawia nas tylko tak cennego miejsca, a raczej gramatury bagażu. Idealna walizka kabinowa jest lekka, odporna na uszkodzenia, a jej wnętrze zaprojektowane jest, by pomieścić jak najwięcej niezbędnych rzeczy. Oczywiście dla większości osób liczy się tez design walizki, odpowiednio dobrany kolor itp. Na szczęście szeroka oferta producentów walizek do samolotu dostępna na stronie https://evertourist.com/walizki-kabinowe sprawia, że mamy w czym wybierać i nawet najbardziej wybredny podróżnik znajdzie swój idealny kształt i kolor walizki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ