Rejsy wycieczkowe jako sposób na wakacje

0
2483
Rejsy wycieczkowe jako sposób na wakacje

Do niedawna rejsy wycieczkowe kojarzyły się z luksusem, a na taki sposób wypoczynku decydowało się niewielu Polaków. Od kilku lat biura podróży zauważyły wzrost zainteresowania tym rodzajem zwiedzania, dlatego w ofercie wyjazdów jest ich coraz więcej. Jakie kierunki są popularne wśród turystów, którzy decydują się na rejs wycieczkowy jako formę wypoczynku?

Wypoczynek, zwiedzanie, zabawa

Rejs to doskonałe połączenie zabawy, wypoczynku i zwiedzania. Trasy rejsów wycieczkowych są zaplanowane w taki sposób, aby w krótkim czasie turyści mogli zwiedzić jak najwięcej krajów czy poznać jak najwięcej zabytków charakterystycznych dla danego regionu. O część rozrywkową dbają głównie armatorzy, którzy na statkach wycieczkowych mają dyskoteki, kluby czy puby. W wersjach bardziej luksusowych statki są nie tylko pływającymi hotelami, ale również miejscem, gdzie można popływać w basenie, skorzystać z jacuzzi czy fitness clubu. Dla chętnych organizowane są zabawy i gry sportowe. Co jeszcze oferują statki wycieczkowe? Można na nich znaleźć kasyna, dyskoteki, centra odnowy biologicznej i SPA, teatry oraz restauracje, serwujące potrawy z całego świata.

O komfortowy wypoczynek zadbano również wykańczając kabiny, które są wyposażone w WC i łazienkę z prysznicem. W zależności od położenia kabiny sypialne mogą być wewnętrznymi kabinami bez okien, kabiną zewnętrzną oraz luksusowym apartamentem.

Trasy rejsów

Statki wycieczkowe dobijają do brzegu rano, umożliwiając pasażerom zwiedzanie w czasie wycieczek fakultatywnych. Najpopularniejsze są rejsy wzdłuż wybrzeży Morza Śródziemnego, coraz większą popularnością cieszą się również rejsy po Morzu Północnym, pozwalające na obejrzenie norweskich fiordów. Zimą wielu pasażerów decyduje się na rejsy po egzotycznych zakątkach świata, np. po Karaibach.

Wiele biur podróży oferuje rejsy wycieczkowe po dużych rzekach świata. Popularne są wycieczki po Dunaju, Nilu, Sekwanie, Amazonce czy Wołdze, które pozwalają na zwiedzanie wybranych krajów i ich zabytków.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ