Podróżowanie z małym dzieckiem

0
3765
Podróżowanie z małym dzieckiem

Dziecko poznaje świat także dzięki podróżowaniu. Jednak część dorosłych uważa, że podróżowanie z dzieckiem jest uciążliwe. Zabieranie dziecka w podróż wymaga, aby tempo zwiedzania było nieco wolniejsze. Wystarczy, że rodzice zapoznają się z kilkoma poradami, aby podróż nawet z małym dzieckiem nie stała się problemem.

Podróż z małym dzieckiem

Wypoczynek z małym dzieckiem będzie łatwiejszy, jeśli rodzic wybierze miejsce, w którym już wcześniej był. Planując taki wypoczynek należy wybrać ofertę biura podróży, które zapewni odpowiednią opiekę i noclegi w bezpiecznym dla dziecka hotelu. Najlepsze będą hotele położone z dala od centrum miasta. Warto również zdecydować się na wyżywienie, które już w czasie śniadania będzie oferowało różne dania.

Samo zwiedzanie i poznawanie nowych okolic powinno być dostosowane do możliwości dziecka. Niektórym wystarczą atrakcje przy basenie, innym należy szczegółowo opowiadać o wszystkim, co je otacza. Kilkulatek będzie bardziej zadowolony ze spaceru w atrakcyjnej okolicy niż z poznawania zabytków czy chodzenia po muzeum.

Zabawki

Na czas wyjazdu warto zabrać zabawki, których części się nie zgubią, przy czym nie powinno być ich zbyt wiele. Przy długiej podróży samochodem sprawdzą się filmy i gry na tablecie.

Zdrowie

Na terenie krajów Unii Europejskiej rodzice mogą korzystać z opieki medycznej w ramach karty EKUZ, która uprawnia do bezpłatnej opieki w określonym zakresie. Przydaje się również dokupione ubezpieczenie zdrowotne, przy czym warto pamiętać, że dodatkowe ubezpieczenie może działać na zasadzie refundacji kosztów. Oznacza to, że ubezpieczyciel będzie zwracał rodzicowi pieniądze wyłożone na leczenie dziecka po przedłożeniu rachunków po powrocie do kraju.

Podróżowanie z dzieckiem uczy go otwartości na świat, ale również uczy odkrywania nowych rzeczy i uczy odwagi. W czasie podróży dzieci uczą się także zasad, jakie obowiązują turystów, np. tego, że w samochodzie zapina się pasy, a w samolocie trzeba siedzieć w fotelu. Różne formy aktywności w czasie podróży pozwalają rodzicom na bliższe poznanie dziecka.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ