Pomysły na tanie wakacje

0
2669
Pomysły na tanie wakacje

Atrakcyjny urlop w czasie wakacji, do tego przystępny cenowo i w popularnym kurorcie? To jest możliwe, wystarczy jedynie skorzystać z kilku podpowiedzi, aby wypocząć za małe pieniądze.

Urlop w Polsce

Wbrew obiegowym opiniom wypoczynek w Polsce wcale nie musi być drogi. Latem szczególnie popularny jest wypoczynek nad morzem, który można zorganizować za niewielkie kwoty. Najlepsze warunki noclegowe zapewniają kwatery prywatne i pokoje gościnne, których dużym atutem jest cena. Koszt jednego noclegu zaczyna się od około 30 złotych, zatem nie są to wygórowane kwoty. Dojazd nad Bałtyk może być ciężki, choć jest również stosunkowo tani. Najszybciej można dolecieć do Gdańska, a loty na trasie Wrocław – Gdańsk czy Warszawa – Gdańsk kosztują około 200 złotych. Oczywiście można znaleźć tańsze oferty tanich przewoźników lotniczych, jednak po doliczeniu dodatkowych kosztów związanych z bagażem rejestrowanym całkowity koszt wygląda podobnie. Tańszą opcją, równie szybką, jest przejazd pociągiem (z Warszawy linię obsługują szybkie pociągi Pendolino) lub rejsowym autobusem. Ze względu na remonty i korki podróż własnym samochodem najlepiej jest zaplanować na noc. Zdecydowanie tańszy będzie urlop we wrześniu, gdy pogoda może być równie dobra, jak w sezonie, nie ma już tylu turystów, a ceny w wielu obiektach spadają.

Tani urlop dzięki zakupom grupowym

Oprócz samodzielnego poszukiwania tanich ofert hoteli i biletów można także zdecydować się na zakup wycieczki czy noclegu w ramach ofert grupowych. Serwisy typu Groupon już odkryły potencjał, jaki drzemie w tanich ofertach wyjazdów i stworzyły oddzielne sekcje z ofertami wyjazdów, wypoczynku czy noclegu. Takie oferty mogą być tańsze nawet o ponad 50%. Wśród nich znajdują się zarówno oferty kilku noclegów dla jednej czy dwóch osób we wskazanych hotelach w Polsce czy zagranicą, jak również oferty tańszego pobytu w wybranych regionach. Decydując się na taki zakup warto dokładnie sprawdzić warunki oferty, aby uniknąć dodatkowych kosztów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ