Jak podróżować z dzieckiem

0
3794
Jak podróżować z dzieckiem

Wielu rodziców, którzy podróżują z dziećmi mniejszymi i większymi i którzy swoje podróże opisują na blogach, nie może się mylić: podróżowanie z dziećmi jest możliwe. Należy jednak pamiętać o kilku zasadach, aby taka podróż nie stała się traumą dla rodzica i dla dziecka.

Najpierw próba

Zanim zdecydujemy się na długą podróż z dziećmi, warto wybrać się na krótką wyprawę w towarzystwie rodziny, która już podróżowała z dziećmi lub też skorzystać z porad na blogach. Należy jednak pamiętać, że podróż, jej rodzaj i środek transportu, muszą być dostosowane do możliwości dziecka.

Co spakować

Przy kilku pierwszych podróżach zapewne się okaże, że zabrany bagaż jest zbyt duży, a i tak może w nim zabraknąć ulubionego kocyka czy jednej z ulubionych zabawek. Jednocześnie warto pamiętać, że brak niektórych przedmiotów nie musi oznaczać problemu – specjalne zasłonki do samochodu daje się zastąpić kawałkiem materiału czy wręcz tetrowej pieluchy. W podobny kreatywny sposób warto podchodzić do wielu zakupów. Doświadczenie przy pakowaniu na takie wyjazdy przyjdzie z czasem, jednak warto się wcześniej zastanowić, czy na pewno przydatna będzie specjalna moskitiera czy nawet profesjonalne ubrania turystyczne, skoro z powodzeniem wystarczą zwykłe ubrania sportowe, w których dziecko lubi chodzić. Kupując niektóre akcesoria z myślą o podróży warto przemyśleć zakup pod kątem jego zastosowania po powrocie do domu. Lekka wanienka do kąpieli niemowlęcia może się sprawdzić w domu, ale specjalne łóżeczko turystyczne może się przydać tylko raz.

Planując wakacje z dzieckiem warto się przygotować na setki pytań, które dziecko będzie zadawać. Dla niego każda podróż, nawet najkrótsza do rodziny, jest prawdziwą wyprawą, także wtedy, gdy nie wszystko idzie po myśli dziecka czy rodzica. Dziecko w czasie podróży nie musi być obciążeniem pod warunkiem, że trasa wyprawy będzie uwzględniać możliwości dziecka. Równie istotny jest cel podróży. A problemy z dzieckiem w podróży to najczęściej stereotypy, które szybko weryfikuje sama podróż.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ