Polanica-Zdrój: noclegi, atrakcje, imprezy

0
3299

Polanica-Zdrój to znane i bardzo popularne miasto o charakterze uzdrowiskowym, posiadające również liczne atrakcje turystyczne. Sama miejscowość, jak i jej okolica ma sporo do zaoferowania, warto jest więc dowiedzieć się czegoś więcej planując wypada właśnie tam.

Polanica-Zdrój – miasto atrakcyjne turystycznie

W Polsce mamy wiele miejscowości, do których ludzie chętnie przyjeżdżają i spędzają swój czas w mniej lub bardziej aktywny sposób. Polanica-Zdrój jest niewielkim miastem, znajdującym się w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim. Z racji dość kameralnego charakteru, można tam w spokoju odpocząć i zrelaksować się. Jest to też doskonałe miejsce na bazę wypadową na szlaki turystyczne i wędrówki górskie. Co warto więc tam zobaczyć?

Centrum uzdrowiskowe w Polanicy-Zdroju

Polanica-Zdrój znana jest przede wszystkim jako miasto uzdrowiskowe i z tego też powodu zlokalizowanych jest tam wiele sanatoriów. Okolica wyróżnia się doskonałymi warunkami naturalnymi, dzięki czemu przebywający tam pacjenci mogą w spokoju poddać się leczeniu i rehabilitacji. Do dyspozycji mamy kilka sanatoriów (znanym i polecanym jest m.in medicalsensus.pl), które dostosowane są do potrzeb i oczekiwań rezydentów. Oprócz tego, znajduje się tam wiele zakładów przyrodoleczniczych oraz innych placówek medycznych, gdzie oprócz standardowego leczenia, można cieszyć się licznymi atrakcjami, jakie daje miasto i jego okolica.

Jakie atrakcje można znaleźć w Polanicy-Zdroju?

Wbrew pozorom to uzdrowiskowe miasto nie jest pozbawione atrakcji, które będą w stanie zadowolić nie tylko osoby starsze, ale także młodzież i dzieci. Znajdują się tam baseny rekreacyjno-rehabilitacyjne, a dla osób lubiących spacery w otoczeniu piękna przyrody czekać będzie Park Szachowy oraz Park Zdrojowy, przy którym spotkać można rzeźbę niedźwiedzia polarnego.

Życie miasta toczy się przede wszystkim w centrum, z malowniczym deptakiem. Tam też warto odwiedzić liczne kramy czy zajść do kawiarenek i pubów. To wyjątkowo spokojne i kameralne otoczenie, z którego chętnie skorzystają osoby nieprzepadające za przebywaniem w zatłoczonych kurortach.

Warto także odwiedzić Teatr Zdrojowy, zabytkowy już budynek z 1925 roku oraz Dom Zdrojowy z 1911 roku, gdzie znaleźć można ciekawą halę spacerową. Z kolei na osoby, które szczególnie interesują się zdrowotnymi aspektami wycieczki po Polanicy-Zdroju, czeka Pijalnia Wód Mineralnych Wielka Pieniawa.

Jakie imprezy w Polanicy-Zdroju?

Czy w takiej miejscowości jak Polanica-Zdrój można liczyć na jakieś imprezy? Zależy jak na to spojrzeć! Ponieważ jest to miasto i turystyczne i uzdrowiskowe, oferta imprez zdecydowanie dostosowana jest do panujących tam warunków. W Polanicy-Zdroju możliwe jest zorganizowanie ferii zimowych – dzięki bliskości gór i nartostrad, albo urządzenie imprez z różnych okazji, jak integracja pracowników, weekend majowy, świętowanie dnia kobiet czy spędzanie świąt w pięknym górskim otoczeniu – a to tylko kilka przykładów. Imprezy okolicznościowe także nie należą do rzadkości, a wiele uzdrowisk, chcąc urozmaicić pobyt swoich pacjentów, przygotowują różnego rodzaju spotkania i atrakcje. Informacje o większości z nich można znaleźć na oficjalnej miejskiej stronie Polanicy.

Gdzie znaleźć nocleg w Polanicy-Zdroju?

Z racji swojego turystycznego charakteru, Polanica-Zdrój posiada dużą bazę noclegową. Nie licząc sanatoriów, można tutaj znaleźć liczne pensjonaty, a także parę hoteli, z możliwością wynajmu pokoju czy apartamentu. Z innych opcji, do wykorzystania są jeszcze pokoje gościnne, udostępniane przez osoby prywatne. Najlepiej noclegów szukać w sieci, gdzie zdecydowanie łatwiej będzie znaleźć najatrakcyjniejsze dla nas oferty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ