Sopot – wygodne wczasy nad morzem i apartamenty przy molo

0
3415

Sopot jest znany jako nadmorski kurort, ponieważ od ponad 100 lat zwabia turystów zainteresowanych tutejszymi uzdrowiskami. Ostatnio znów zyskał na popularności – bawią się tutaj największe, polskie sławy. Ciebie też interesuje urlop w Sopocie? Zobacz najważniejsze obiekty w tym mieście.

Sopot zwany był niegdyś Riwierą północy, a każdy szanujący się arystokrata miał w tym mieście swoją willę. Wpłynęło to na architekturę miasta, w której wyróżniają się budynki uzdrowiskowe oraz zabytkowe rezydencje osób z wyższych sfer. Wakacje w Sopocie mają niezwykły nastrój, bo – choć jest to miejsce popularne i tłoczne – naprawdę pozwala wypocząć i poczuć się młodziej. Z jakich obiektów słynie Sopot i co koniecznie należy zobaczyć?

Molo w Sopocie – noclegi Sopot w centrum wydarzeń

Sopockie molo jest miejscem kultowym. Ta wspaniała sceneria morska występowała w niejednym polskim filmie i serialu. Dodatkowo ciekawa konstrukcja opiera się na drewnianych podporach, bo powstawała na początku XX wieku, według ówczesnych standardów. Jest to także najdłuższe molo nad Bałtykiem, wchodzi ono aż na 458 m w głąb Zatoki Gdańskiej.

Monciak – apartamenty Sopot przy samym morzu

Ulica Bohaterów Monte Cassino, zwana potocznie Monciakiem, to najpopularniejszy deptak w Sopocie. Monciak wychodzi wprost z sopockiego mola i prowadzi nas aż za Kościół Świętego Jerzego. W okresie letnim znajdziemy w tym miejscu mnóstwo straganów z pamiątkami i wyrobami rękodzielniczymi. Warto udać się tutaj także na deser i wieczorny wypad taneczny.

Szukasz noclegu w Sopocie? Zobacz: Apartamenty Sopot.

Zajęcze wzgórze – Apartamenty w Sopocie blisko Parku Krajobrazowego

Choć Zajęcze Wzgórze jest jedną z dzielnic Sopotu, rezerwat ten jest częścią Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Po jego terenie możemy spacerować wzdłuż zielonego szlaku turystycznego tzw. Szlaku Skarszewskiego, bogatego w tablice informacyjne i edukacyjne. Zajęcze Wzgórze może poszczycić się krajobrazem puszczy, a także wieloma rzadkimi gatunkami owadów (których możemy nie dostrzec) i ptaków (które warto wypatrywać). Wygląd mysikikrólików, sójek i rudzików zainteresuje nie tylko ornitologów.

Grodzisko w Sopocie – Sopot, noclegi blisko historii

Na terenie Sopotu, na miejscu starego Grodziska z VIII wieku, powstał ciekawy skansen. Życie skansenu jest bardzo bogate, ponieważ pracownicy tego muzeum zadbali o dokładne odtworzenie życia w grodzie. Odwiedzając skansen można zostać świadkiem walk rycerskich lub poznać tajniki wymarłych rzemiosł. Osoby szczególnie spragnione podróży w czasie, mogą zamówić specjalną ucztę, podczas której goście założą stroje z średniowiecza.

Latarnia morska – Apartamenty w Sopocie blisko atrakcyjnych punktów widokowych

Sopocka latarnia morska powstała niedawno, bo w 1975 roku. Co ciekawe – wieża ta służyła wcześniej za… komin. Oficjalnie nie znajdziemy jej już w wykazie polskich latarni, ponieważ jej zasięg wynosi tylko 7 mil morskich. Jednak nazwa zwyczajowa przyjęła się zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów, którzy mogą swobodnie zwiedzać jej wnętrza. Latarnia ma 30 m wysokości i jest ciekawym punktem widokowym.

Chcesz być blisko najpopularniejszych obiektów miasta? Zobacz noclegi nad morzem w centrum Sopotu na portalu Sun&Snow.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ