Toskania – słoneczne serce Italii

0
2280
Toskania

Toskania to miejsce szczególnie kochane i uwielbiane przez Włochów, którzy podróże do tego regionu traktują niczym pielgrzymkę do Mekki. Wspaniała, pyszna, choć ciężka, kuchnia, bezkresne krajobrazy, piękno Morza Liguryjskiego. mnóstwo roślin, warzyw, owoców – w końcu ten region jest jednym z najżyźniejszych obszarów na Półwyspie Apenińskim. Choć do „serca Włoch” dostaniemy się samolotem czy autokarem, to z pewnością najwięcej zobaczymy wybierając własny środek transportu. Własny samochód sprawi, że podróże po Toskanii nabiorą dodatkowego, niezwykłego klimatu.

Za co pokochasz Toskanię?

Atrakcji w tym niezwykle malowniczym regionie Włoch jest co niemiara. Jeżeli absolutną podstawą do przetrwania jest jedzenie, tutaj można zostać nieśmiertelnym. Wspaniała, wykwintna kuchnia toskańska imponuje różnorodnością i smakiem. Dominują tutaj ciężkie potrawy, których podstawą będą czerwone mięsa i mączne warzywa. Stąd też absolutną koniecznością będzie zdegustowanie lampki (albo dwóch) wina, tuż po posiłku. Pozwoli ono nie tylko dobrze przetrawić spożyty pokarm, ale także rozluźnić się i poczuć klimat toskańskiego regionu. Jeśli już najemy się, możemy kontynuować swoje podróże i wojaże. Własnym autem dojedziemy dosyć blisko piaszczystych plaż Morza Liguryjskiego, na których warto się zatrzymać. Poczujemy diametralną różnicę w stosunku do dobrze nam znanego, Morza Bałtyckiego. Będąc nieopodal morza warto zahaczyć o najciekawsze miejscowości położone niedaleko wybrzeża. Małe, średniowieczne miasteczka słyną z nieocenionej wartości kulturowej – warto zatem decydując się na podróże uwzględnić je w swoich planach. Przykładowo Piza – ze słynną wieżą, nadmorskie Livorno, następnie Pontedera, San Miniato, Empoli i wreszcie Florencja, jako absolutny gwóźdź programu.

Warto podjechać bliżej

W stolicy Toskanii, Florencji, zakochamy się od pierwszego wejrzenia. Warto zaparkować blisko centrum, aby móc przejść się na szczyt Dzwonnicy Giotta. Stamtąd rozpościera się przepiękna panorama, w której dominują czerwone dachówki urokliwych włoskich domków. U stóp Apeninów możemy podziwiać niezliczoną ilość zabytków, starych kościołów i ciasnych uliczek. Architektura jest zdominowana przez czerwień i biel, co nadaje temu miejscu wyjątkowego uroku. Szczególnie późnymi wieczorami, kiedy to światła miejskich lamp odbijają się od tafli wody przy Moście Trójcy Świętej czy Moście Złotników, tworząc niezapomniany „spektakl”. Podróże z Florencji możemy kontynuować w różnych kierunkach. Warto podjechać i zobaczyć niewielkie miasteczka i wsie, które najpełniej oddają klimat słonecznej Toskanii – Asciano, Voltera czy dolina Vivo’d Orcia.

Więcej znajdziesz na: https://martynasoul.com

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ