Jak tanio latać po świecie?

0
2709

Budżetowe podróżowanie to szansa na zwiedzenie świata za grosze. W dobie tanich przewoźników oraz licznych promocji standardowych linii lotniczych istnieje możliwość znalezienia wyjątkowo tanich biletów nie tylko na loty międzynarodowe, ale także trasy transkontynentalne. Fakt, że okazje na trafienie na bilet za kilkanaście złotych na drugi koniec świata zdarzają się coraz rzadziej i trzeba mieć wyjątkowe szczęście, by złapać taką promocję. Istnieje jednak kilka wskazówek, dzięki którym możemy skutecznie obniżyć koszty podróżowania.

Po pierwsze wybierz dogodny termin

Na początek warto zaznaczyć, że termin wylotu ma kolosalny wpływ na cenę biletu. Loty w okresie wzmożonego ruchu, np. w okolicach świąt, wakacji czy weekendów, będą znaczenie droższe niż bilety w tzw. sezonie niskim i w tygodniu, dlatego najlepiej ustalać daty zaraz po sezonie, wtedy możemy również zaoszczędzić na noclegach. Szukając taniego biletu w wyszukiwarce lotów biletylotnicze-24.pl, warto zaznaczyć elastyczne daty wylotu i powrotu – czasami różnica dwóch, trzech dni może mieć kolosalny wpływ na obniżenie ceny. Poszukiwanie promocji warto rozpocząć na kilka miesięcy przed planowanym urlopem i stale monitorować ceny, choć bardzo atrakcyjne loty last minute zdarzają się czasami na kilka dni przed wylotem.

Miejsce wylotu to kwestia zasadnicza

W zależności jak daleki lot planujemy, watro dobrze przemyśleć miejsce wylotu. O ile na weekendowe, bądź  kilkudniowe city breaki najlepiej wybierać lotniska nam najbliższe, o tyle przy dalekich podróżach opłaca się pofatygować na dalsze porty lotnicze. Zdecydowanie tańsze, bezpośrednie loty transkontynentalne znajdziemy z dużych punktów przesiadkowych, takich jak Berlin, Warszawa czy Praga. Jeśli planujemy latać po Europie, warto wziąć pod lupę lokalne lotniska, które często mają promocyjne ceny na loty rejsowe.

Podróżuj nie tylko tanimi liniami i kupuj bilety łączone

Tanie linie lotnicze szturmem podbiły transport samolotowy i mają wielu zagorzałych zwolenników. Są jednak sytuacje, kiedy warto sprawdzić promocje innych przewoźników, szczególnie jeśli planujemy dalszą podróż. Czasami w wyniku błędu na stronie przewoźnika udaje się znaleźć połączenia ekskluzywnych linii lotniczych w wyjątkowo konkurencyjnych cenach.

Zdecydowanie najpopularniejszą opcją (zwłaszcza na europejskich trasach) są bilety dwustronne, jednak podczas dłuższych wyjazdów do Azji lub Ameryki Południowej warto pomyśleć nad biletem w jedną stronę lub biletem łączonym (z przesiadką). Niezależnie od tego jaką podróż planujemy, by znaleźć jak najatrakcyjniejszą ofertę trzeba regularnie odwiedzać wyszukiwarki lotów i stale monitorować promocje.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ