Co zabrać na wyprawę w góry

0
2584
Co zabrać na wyprawę w góry

Wyprawa w góry różni się od innych wypraw nie tylko sposobem przygotowania, ale również rodzajem wyposażenia, które należy ze sobą zabrać. Sytuacja komplikuje się, gdy na taką wyprawę zabierane są również dzieci. Co należy ze sobą zabrać na rodzinną wyprawę w góry?

Dobrze zorganizowany wyjazd

Przed przyjazdem na miejsce należy zadbać o nocleg. W przypadku wyjazdu z dziećmi przydatne bywają rekomendacje znajomych oraz opinie innych turystów, które można znaleźć na forach tematycznych. Po wybraniu noclegu warto przejrzeć lokalne atrakcje, które można odwiedzić, jeśli pogoda nie będzie sprzyjała wędrówkom górskim. Niemniej ważnym aspektem jest budżet, jaki można przeznaczyć na rodzinny wypoczynek. Na wyjazd należy zabrać gry dla całej rodziny, które będą przydatne w mniej pogodne dni. Zanim rodzina rozpocznie pakowanie, należy przygotować spis wszystkich rzeczy do spakowania, wśród których najważniejsze będą ubrania i buty dostosowane do górskich wędrówek.

Co się powinno znaleźć w walizce

Przy pakowaniu ubrań należy pamiętać, że w górach potrzebne będą ubrania lekkie i bardzo ciepłe. Najważniejsze są jednak buty, które powinny sięgać za kostkę, nie mogą przemakać, a jednocześnie powinny być wykonane z oddychającego materiału. Nie mogą to być buty nowe, bowiem przed wyjazdem każde buty muszą być już rozchodzone. Niemniej istotna jest odpowiednia kurtka, która również powinna chronić przed deszczem i wiatrem, a jednocześnie musi być wykonana z oddychającego materiału. Kurtka powinna zapewniać swobodę ruchów, nie może przylegać do ciała, najlepiej, aby miała odpowiedni fason i długość. W górach przydają się również ciepłe skarpetki oraz odpowiednie nakrycie głowy, które będzie chronić przed deszczem czy śniegiem, ale również słońcem.

Wybierając się na szlak należy zabrać ze sobą niewielki plecak, w którym powinien się znaleźć prowiant, woda do picia oraz czekolada. W plecaku powinien się znaleźć naładowany telefon komórkowy z numerem telefonu do GOPR, mapa, latarka lub zapałki. Nie można również zapominać o zabraniu podręcznej apteczki z bandażem, plastrami i jałowymi opatrunkami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ