Wycieczka do Argentyny – podróż w nieznane

0
2647

Z Argentyną kojarzy nam się przede wszystkim namiętne tango, dobre wino, yerba mate i Buenos Aires. Podróż do tego kraju może być nie lada przeżyciem. Argentyna wycieczki powinny znaleźć się na liście marzeń każdego podróżnika. Dlaczego warto odłożyć trochę pieniędzy i zarezerwować wycieczkę do tak dalekiej Ameryki Południowej? Oto kilka powodów.

Różnorodność

Argentyna to bardzo duży kraj, który położony jest w kilku strefach klimatycznych. Dlatego też jego krajobraz jest bardzo zróżnicowany. Różnorodna jest także ludność zamieszkująca tamte tereny. Warto na własne oczy przekonać się jak wygląda życie w takim pięknym pełnym różnorodności miejscu.

Kontakt z naturą

Argentyna to istny raj na Ziemi. Bujna roślinność, lasy nietknięte działalnością człowieka, wspaniałe góry, dzikie zwierzęta, zupełnie odmienne od tych, które żyją w Europie. Wycieczka do Argentyny z pewnością przypadnie do gustu osobom, które nader wszystko cenią sobie obcowanie z naturą. Różne strefy klimatyczne potęgują uczucie rozmaitości, oferując niespotykane krajobrazy, które są idealnym przedmiotem do fotografowania.

Przyjaźni ludzie

Argentyńczycy to bardzo serdeczne osoby. Dlatego też przyjezdni czują się tam trochę jak w domu. Wymienianie uprzejmości i serdeczności jest tam na porządku dziennym, wszędzie czuć atmosferę przyjaźni. Mieszkańcy Argentyny wyjątkowo cenią sobie walory kobiecej urody, nie należy więc dziwić się różnego rodzaju zaczepkom – są one niegroźne. Przecież w Argentynie jest najwięcej panów w typie macho.

Argentyńska kuchnia

Na całym świecie mówi się wyjątkowo głośno o wyśmienitych stekach z argentyńskiej wołowiny. Najlepiej jest spróbować ich właśnie u źródła. Lokalna kuchnia obfituje w wiele produktów mięsnych, ale wegetarianie również znajdą coś dla siebie. Popularne są potrawy na bazie awokado, które jest tam wyjątkowo pyszne i tanie. Podróżni mogą być zawiedzeni smakiem kawy, lepiej od razu przerzucić się na dający zastrzyk energii napar z yerba mate, serwowany w oryginalnych tykwach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ