Spędź urlop aktywnie – naucz się jeździć na nartach!

0
2437
Spędź urlop aktywnie - naucz się jeździć na nartach!

Sezon narciarski w pełni, a ty należysz do tych osób, które nie miały jeszcze przyjemności zjeżdżania na nartach? Pora to zmienić. Nie ma się czego obawiać. Jazdy na nartach mogą nauczyć znajomi, może to być instruktor, bądź, co bardziej wytrwali, sami mogą się wszystkiego nauczyć. Jednak każdy doświadczony narciarz przyzna, że nie ma to jak lekcje przygotowawcze z profesjonalnym instruktorem.

Sport ten wymaga pewnych umiejętności ruchowych, jednak przy odrobinie chęci łatwo złapać bakcyla i pokochać ten piękny sport. Po podjęciu decyzji i umówieniu lekcji z instruktorem należy pomyśleć o odpowiednim sprzęcie. Oczywiście nie ma sensu od razu wszystkiego kupować, bo może się okazać, że to jednak sport nie dla nas. Najlepiej jest na początku wypożyczyć sprzęt do nauki. Obecnie niemal w każdym ośrodku istnieją już wypożyczalnie sprzętu, gdzie można zaopatrzyć się zarówno w narty jak i buty, kije jak również kask. Dorośli niechętnie chcą zakładać kask, jednak jest on zalecany dla wszystkich niezależnie od wieku. Na stoku przecież nawet doświadczony narciarz narażony jest na kolizje, upadki, a tym bardziej osoba początkująca. Jak wiadomo takie upadki bywają niebezpieczne. Nie bez powodu narciarstwo zaliczane jest do sportów wysokiego ryzyka. Dlatego też oprócz odpowiedniego zabezpieczenia w postaci kasku, warto zamówić ubezpieczenie na narty. Obecnie wykupienie polisy zajmuje dosłownie chwilę, nawet nie trzeba wychodzić z domu. Można to zrobić przez Internet. Nie ma obaw, że procedury są bardzo skomplikowane, a polisa tak rozpisana, że nie wiadomo o co w niej chodzi i co jest przedmiotem ochrony. Z pomocą przychodzi No Risk No Fun mający stronę internetową http://nrnf.pl/. Przygotowane tam pakiety są przejrzyste i czytelne. Powstały one po to, aby ułatwić klientowi wybór. Wystarczy zapoznać się z ofertą i wybrać dogodny dla siebie pakiet. Do wyboru są różne opcje, od prostych zawierających jedynie podstawowe formy ochrony, po bardziej rozbudowane. Pamiętajmy, że istotne znaczenie ma sposób uprawiania sportu, gdyż często zawodowe bądź wyczynowe uprawianie sportu jest wyłączone z ochrony. Wyłączenia często dotyczą również jazdy poza wyznaczonymi trasami, czyli tak zwany skitouring. Wszelkie informacje na temat ewentualnych wyłączeń znajdują się zawsze w OWU czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Ubezpieczenie na narty może zawierać różne elementy w zależności od pakietu. W skład ochrony może wchodzić odpowiedzialność cywilna w sporcie, jak również odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym. Istotnym elementem jest NNW, jak również pokrycie kosztów leczenia, ratownictwa oraz kosztów transportu medycznego do Polski. W zależności od tego w jak odległym kraju się przebywa, koszty transportu medycznego mogą być bardzo wysokie. Również kosztowne jest prowadzenie akcji ratowniczej z udziałem śmigłowca oraz specjalistycznych służb ratunkowych. Ubezpieczyć można również sprzęt sportowy oraz opóźnienie w dostarczeniu bagażu.

Ubezpieczenie na narty pomoże uniknąć niechcianych kosztów, które mogą pojawić się podczas uprawiania tego sportu. Zdrowie swoje oraz najbliższych jest najważniejsze, warto się zabezpieczyć przed urlopem. Nie potrzeba na to dużo czasu, a urlopowanie ze spokojną głową, bez trosk i zmartwień jest bezcenne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ