Sezon wakacyjny – w to warto się zaopatrzyć!

0
2568

Szum drzew i wody, śpiew ptaków, ciepły piasek pod palcami i promienie słoneczne na twarzy… kto tego nie kocha? Sezon wakacyjny został oficjalnie rozpoczęty i wszyscy rozmyślają nad tym, gdzie w tym roku się udać. Propozycji i ofert różnych biur podróży jest co nie miara. Oczywiście można równie dobrze samemu zorganizować wyjazd z rodziną lub przyjaciółmi albo po prostu pozostać na ogródku w domu i leżeć na leżaku. Ten wybór zależy już tylko do indywidualnych preferencji. Warto jednak zaopatrzyć się w kilka podstawowych przedmiotów, które umilą wakacyjny czas.

Walizki na kółkach, które usprawnią pakowanie się

Wszyscy uwielbiają podróże, ale mało kto lubi się pakować i rozpakowywać. Trzeba główkować co gdzie wsadzić i jak zmieścić tak dużą ilość rzeczy. Małe i duże walizki na kółkach mogą rozwiązać ten problem. Niektórzy pakują się do dużych plecaków, ponieważ są wygodne w transporcie. Jednakże minusem jest fakt, że jest tam zwykle mało miejsca, a do tego po wyjęciu ubrań z plecaka wszystkie będą wygniecione. Walizki na kółkach są pojemne i możliwe jest poukładanie wszystkich przedmiotów w regularnym szyku. Dzięki temu wszystkie ubrania będą po przyjeździe w perfekcyjnym stanie, niczym wyjęte z szafy. Co więcej, zamontowane kółka sprawiają, że transport walizki jest bardzo łatwy. Wystarczy tylko ciągnąć ją po ziemi. Nie odczuwa się ciężaru bagażu i nie nadwyręża kręgosłupa, co niestety często się dzieje w przypadku dużych plecaków.

Przenośny głośnik, który rozrusza każdą imprezę

Sezon wakacyjny to także czas spotkań towarzyskich i imprez. Bardzo często organizowane są przyjęcia na świeżym powietrzu. Choć ma to wiele zalet, to jednak mogą pojawiać się problemy. Jednym z nich jest fakt, że ciężko o dostęp do kontaktu, aby podłączyć laptopa, nie mówiąc już o wieży z głośnikami. Wszystko trzeba wynosić na zewnątrz, co zwiększa ryzyko uszkodzenia sprzętu. Idealnym rozwiązaniem są przenośne głośniki, które działają na Bluetooth. Za jego pośrednictwem łączą się z telefonem, z którego można odtwarzać muzykę. Na rynku można spotkać wiele typów takich głośników, ale z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Wbrew pozorom taki mały sprzęt wcale nie gra cicho, emituje ładny, głośny dźwięk, a także posiada mocne i wyraziste basy. Dodatkowo, nie trzeba się martwić o ładowanie, ponieważ taki głośnik wytrzyma nawet całą noc ciągłego grania.

Przenośna lodówka

Na wyjazd, w szczególności wówczas kiedy ktoś udaje się pod namiot na camping, wszyscy zabierają jakiś swój prowiant. Niestety artykuły spożywcze mają niewielką wytrzymałość na ciepło i podczas długotrwałej podróży mogą się zepsuć. Aby temu zapobiec warto zainwestować w przenośną lodówkę. Wygląda trochę jak podróżnicza walizka na kółkach. Są różne jej wielkości, więc wybór zależy od tego ile jedzenia chce się spakować. Można podładować ją w domu i będzie trzymać zimno przez długi czas, ale jeśli przewożone są produkty takie jak mleko czy mięso, to warto włożyć do środka na przykład zamrożoną butelkę wody i ładować lodówkę przez całą drogę. Jest to możliwe, ponieważ sprzęt ten posiada specjalną końcówkę, którą wsadza się w otwór na zapalniczkę w samochodzie.

Plecak na wypad w góry

Chociaż małe i duże walizki na kółkach posiadają z całą pewnością wiele zalet, to nie będą odpowiednie dla tych, którzy pragną wyjechać na wakacje w góry. Wówczas sprawdzą się bardziej praktyczne rozwiązania, jakim jest plecak. Nie może to być zwykły typ, który zabiera się do szkoły, na uczelnie lub do pracy. Podróżnicze plecaki są duże, pojemne i przede wszystkim – wygodne. Można spakować do nich matę, ubrania, wodę, suchy prowiant i już można cieszyć się z przygody, jaką jest spacer po górach.

Powerbank do ładowania urządzeń

Smartfon to przedmiot, który towarzyszy każdemu przez cały czas. Niestety jego cechą charakterystyczną jest fakt, że stosunkowo szybko zużywa się jego bateria. Dlatego też warto zainwestować w odpowiedni powerbank, który nie pozwoli rozładować się telefonowi nawet podczas kilkudniowych wypadów. Można spotkać wiele typów, niektóre wyglądają nawet jak podróżnicza walizka na kółkach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ