Gazy to bardzo przykry temat, który może dotknąć każdą osobę. Nieprzyjemne uczucie, któremu często towarzyszy wzdęcie, uczucie pełności, rozpierania, a także bulgotania w brzuchu może wynikać ze złych nawyków żywieniowych. Jak się pozbyć gazów? Sprawdź!
Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/gazy-jelitowe-co-moga-ujawniac-jak-sie-ich-pozbyc-domowymi-sposobami/
Domowe sposoby
Nadmierna ilość zalegających gazów w jelitach może powodować wzdęcia. Powstają one w wyniku trawienia, połykania powietrza w trakcie jedzenia oraz dyfuzji krwi. Wypełniając brzuch sprawiają, że staje się on nabrzmiały, a także powoduje dyskomfort.
Poza wzdęciem oraz wewnętrznym uczuciem rozpierania występuje również problem potrzeby wydalania gazów oraz uczucie ucisku. To może prowadzić do napadowych skurczów jelit lub przelewania się w jamie brzusznej z bólem w klatce piersiowej.
Na wzdęcia najlepiej stosować domowe sposoby, do których zaliczają się ziołowe herbatki oraz napary z ziół, spacerowanie po posiłkach, co korzystnie wpłynie nie tylko na przemianę materii, ale także przywróci prawidłowy pasaż jelitowy, znacznie ułatwiając odpowietrzenie jelit. Picie wody oraz innych płynów również pomoże w walce ze wzdęciami. Dobrym pomysłem jest również spożywanie jogurtów, maślanki, kefiry oraz życie plasterka imbiru czy też liścia mięty po posiłku również ograniczy powstawanie gazów.
Zioła
Wzdęcia, które bardzo często idą w parze z gazami lub częstym odbijaniem mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia, a już na pewno sprawiają nam ogromny dyskomfort. Chcąc się pozbyć uciążliwego napięcia oraz bólu powinno się zareagować i leczyć te nieprzyjemne dolegliwości.
Wówczas mogą nam pomóc zioła, która nie tylko działają rozkurczowo, ale również zmniejszają ilość gazów oraz innych nieprzyjemnych dolegliwości.
Zioła, które pomogą nam w tej nieprzyjemnej sytuacji, to anyż, który działa rozkurczowo spożywany w postaci naparu, mięta, która ma również działanie wiatropędne, a także wspomaga pracę jelit spożywana w postaci naparu, kolendra siewna wykazująca właściwości wiatropędne oraz rozkurczowe i wspomagające trawienie.
Przeczytaj też: http://www.turistiko.pl/kolagen-jak-go-stosowac/