Pierwszy urlop w Zakopanem

0
2536
Pierwszy urlop w Zakopanem

Zakopane to popularne miasteczko turystyczne, które co roku przyciąga amatorów sportów zimowych, pięknych krajobrazów, wspaniałej natury i góralskiego klimatu. Jest to doskonałe miejsce na spędzenie urlopu zarówno zimową, jak i letnia porą. Na pierwszym miejscu wyjazdu zazwyczaj pojawiają się wspaniałe Tatry, idealne do pieszych górskich wędrówek.

Górskie wędrówki

Najczęściej odwiedzanym szczytem jest Kasprowy Wierch (1987 m n.p.m.). Wejście na szczyt najłatwiejszą i najkrótszą trasą to ok. 3,5 h. Wspaniała panorama Kasprowego Wierchu, usytuowanego w samym środku pasma tatrzańskiego jest niezwykłą nagrodą z trud we wspinaczce. Na Kasprowy Wierch można także wjechać kolejką, co zajmuje kilkanaście minut. To doskonały punkt, by rozpocząć trekking po Tatrach. Kolejnym ważnym punktem widokowym jest Giewont (1894 m n.p.m.) w Tatrach Zachodnich, do którego najszybciej można się do stać z Kasprowego Wierchu. Zaprawieni zdobywcy górskich szczytów mogą dostać się tam mniej zatłoczonymi szlakami górskimi. Szczytem łatwo dostępnym jest również Gubałówka, na którą możemy wjechać kolejką linowo-terenową. Z jej szczytu rozciąga się panorama na Zakopane wraz z górującymi szczytami Tatr. Miłośnicy natury koniecznie muszą udać się nad Morskie Oko, największe jezioro w Tatrach, leżące w Dolinie Rybiego Potoku. Znajduje się ono ok. 25 km od Zakopanego. Dojazd jest możliwy do Palenicy Białczańskiej, skąd 8 km należy pokonać pieszo lub dorożką. Miejsce to obfituje w niesamowite widoki na Tatry Wysokie i szczyt Rysy.

Góralski klimat Zakopanego

W Zakopanem nie sposób przeoczyć Krupówek, najważniejszego deptaka miasteczka. Kilkukilometrowa ulica pozwala poczuć góralską atmosferę, dzięki licznym sklepom i budynkom łączącym charakterystycznym zakopiański styl z nowoczesnym budownictwem, nad którymi rozciąga się widok na Giewont. Zakopane to również niezwykła architektura i jej polscy twórcy. Muzeum Stylu Zakopiańskiego w Willi Koliba to pierwszy dom w stylu zakopiańskim zaprojektowany przez Stanisława Witkiewicza, który spopularyzował ten styl w budownictwie Podhala. Innymi przykładami stylu zakopiańskiego są Muzeum Karola Szymanowskiego polskiego kompozytora i pianisty w Willi Atma czy kaplica w Jaszczurówce, zbudowana bez użycia gwoździ. Dla kibicujących polskim skoczkom narciarskim, wyjątkową atrakcją jest Wielka Krokiew. Skocznia imienia Stanisława Marusarza, polskiego skoczka, olimpijczyka, jest największą skocznią w Polsce. Istnieje możliwość zobaczenia skoczni z bliska, można wjechać wyciągiem na jej szczyt.

Urlop w Zakopanem to także klimat góralskiej zabawy i smaku oscypka. Przy wyborze noclegu warto uwzględnić lokalizację obiektu i jakość usług. Dla par, rodzin, przyjaciół dobrym rozwiązaniem będą apartamenty, zapewniające komfortowe warunki w doskonałych cenach. JLS Apartamenty to doskonały wybór jeżeli nie chcemy martwić się o nocleg, zwłaszcza jeżeli to nasz pierwszy wyjazd, gdzie musimy zorientować się w ofercie turystycznej miejsca, wybrać atrakcje i ułożyć plan naszego wypoczynku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ