Co wyjątkowego jest na Maderze?

0
2028
które miejsca zobaczyć będąc na Maderze?

Madera to wyspa, która jest jedyna w swoim rodzaju. Co roku odwiedzają ją setki turystów z całego świata. W sumie nic w tym dziwnego, jej krajobraz nie przypomina pozostałych wysp europejskich. Madera przyciąga swoją niezwykłą zielenią, egzotycznymi kwiatami oraz górskim krajobrazem. To wszystko tworzy klimat, którego nie da się zapomnieć.

Funchal – stolica Madery

Stolicą Madery jest miasto Funchal, położone na południowym wybrzeżu. Znajduje się tam wiele pięknych miejsc, jednak najbardziej popularne są ogrody botaniczne. Ich atrakcją są nietypowe gatunki roślin, ale to nie wszystko, możemy znaleźć tam też widok na ocean, który zapiera dech w piersiach.

Ulice stolicy Madery są bardzo urokliwe, pełne zabytków i klimatycznych tawern. Punktem obowiązkowym podczas zwiedzania jest również lokalny targ, na którym znajdziemy mnóstwo świeżych oraz soczystych owoców i warzyw. Kilka lat temu została również otwarta szklana platforma, spacerując po niej można podziwiać panoramę miasta. Ale jest to atrakcja wyłącznie dla osób, które nie boją się wysokości. Chodzenie po niej może być stresujące.

Przeczytaj też: http://www.turistiko.pl/lista-produktow-must-have-kazdego-podroznika/

Plaże i wulkaniczne baseny

Madera należy go grupy wysp wulkanicznych, dlatego też w większości są spotykane plaże kamieniste oraz żwirowe. Istnieją wyłącznie dwie plaże piaszczyste, aby je stworzyć, piach musiał być przywieziony aż z pustyni. Warunki do plażowania może nie są idealne, za to istnieje jeszcze jedna atrakcja, która może nam to wynagrodzić. Mowa o naturalnych basenach, które powstały w wyniku eksplozji wulkany i płynącej lawy.

Porto Santo

Porto Santo to wyspa, która leży na północny wschód od Madery. Jest często odwiedzana przez turystów, ze względu na to, że mieszkał na niej kiedyś Krzysztof Kolumb. Oprócz tego mówi się o niej, jako o najpiękniejszej strefie całego archipelagu. Porto Santo to świetne miejsce, zarówno na beztroskie wakacje jak i kilkudniowy, spontaniczny wypad. Miasteczko ma typowo portugalską architekturę, z białymi domami i krętymi uliczkami.

Źródło: https://travelandtaste.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ