Miernik napięcia dla elektryka

0
1526

Niezbędnym wyposażeniem każdego elektryka będzie z pewnością miernik uniwersalny, jest to urządzenie, które pozwala na mierzenie napięcia, prowadzenie różnego rodzaju pomiarów w instalacjach elektrycznych.

Obecnie stosowane mierniki posiadają wyświetlacze cyfrowe, mogą działać z bardzo dużą dokładnością, oczywiście ich budowa przypomina mierniki, które wykorzystywane są od wielu lat, posiadają one specjalne kable, które podłączamy do instalacji. Oczywiście możemy znaleźć wiele różnych modeli, które będą różnego rodzaju napięcie.

Jak wybrać dobry miernik uniwersalny?

Warto sprawdzać parametry kabli, mogą być to przykładowo komplety która wytrzymują maksymalne napięcie pracy 1000 V, mogą być to także wtyki kątowe, dopasowane do różnych sieci elektrycznych. Kable są uniwersalne, będą pasowały do różnych modeli mierników, będziemy mogli wykorzystać je w różnych modelach. Naturalnie wybierając komplet miernik plus kable powinniśmy zwrócić uwagę na jego możliwości, Często są to mierniki, które mogą zmierzyć różne zakresy, ustawimy je za pomocą specjalnego przełącznika, który znajduje się na środku. Oczywiście są to urządzenia przenośne, najczęściej zasilane za pomocą baterii AAA, posiadają one nie duże rozmiary, dzięki czemu będziemy mogli łatwo je umieścić w torbie czy w większej kieszeni. Urządzenia tego rodzaju mogą pracować w temperaturze od 0 do 40 stopni Celsjusza, przy wilgotności która nie powinna przekraczać około 70%. Dzięki temu uzyskamy najlepsze odczyty, z pewnością bardzo pomocny w tym przypadku jest wyświetlacz LCD, który pozwala na wyświetlanie odczytów z dużą dokładnością. Dzięki temu możemy dokładnie zbadać każdą instalację, z pewnością każdy elektryk, który wykonuje różnego rodzaju pomiary powinien wyposażyć się w tego rodzaju sprzęt. Kupując miernik uniwersalny należy oczywiście sprawdzić jego zakres, wówczas dowiemy się jakie pomiary będziemy mogli wykonać. Oczywiście mogą być to także urządzenia zasilane z własnej baterii, może być to także bateria 9V. Z pewnością warto zwrócić uwagę, iż wiele z urządzeń tego rodzaju posiada także wzmocnienia, mogą być to specjalne rozwiązania gumowe, które będą chroniły miernik, przykładowo podczas upadku. Dodatkowo także będą dodatkowo go izolowały.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ