Jedziemy na Korfu – co warto ze sobą zabrać?

0
4935
Jedziemy na Korfu - co warto ze sobą zabrać?

Jeśli chcesz zobaczyć najpiękniejsze miejsca na Korfu, koniecznie musisz pamiętać o najważniejszych artykułach, bez których wycieczka w to piękne miejsce może zakończyć się niepowodzeniem. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy zestaw najważniejszych przedmiotów, obowiązkowych dla każdego „korfowicza”.

Pamiętaj o wodzie w butelce

Butelkowana woda to na Korfu podstawa. Zwłaszcza, że ta która płynie w lokalnym systemie wodociągów, po prostu nie nadaje się do picia. Warto więc zabrać ze sobą co najmniej 1.5 litra wody. Owszem, można również zabrać inne napoje, jednak w praktyce okazuje się, że nie nawadniają one aż tak dobrze jak woda. Zamiennie można zdecydować się na naturalne soki.

Nie zapominaj o okularach słonecznych!

Choć klimat na Korfu jest dosyć ustabilizowany i przypomina ten, z jakim mamy do czynienia chociażby w Polsce, warto zaznaczyć, że jest to wyspa położona w klimacie śródziemnomorskim, a więc zgoła innym od tego, z czym mamy do czynienia z Polsce. Światło słoneczne jest tutaj o wiele bardziej intensywne, dlatego koniecznie warto wybrać się na Korfu z okularami przeciwsłonecznymi. Pamiętajmy również o tym, że obowiązkowo muszą one być wyposażone w filtr UV.

Krem do opalania

Wybierasz się na Korfu? Koniecznie zabierz ze sobą krem do opalania. Owszem, nawet jeśli nie zamierzasz godzinami wylegiwać się na piasku. Naturalnie dopasuj go do wymagań stawianych przez swoje ciało. No chyba, że już teraz masz bardzo ciemną, bądź nawet czarną karnację. Na Korfu słońce świeci na tyle intensywnie, że trudno tu się nie poparzyć. Nawet, jeśli jesteśmy ubrani.

Tabletki na chorobę lokomocyjną

Jest to artykuł, którego pewnie się nie spodziewałeś w tym zestawieniu. A jednak jest on niezbędny. Drogi na Korfu charakteryzują się wieloma zakrętami. Podróż może więc okazać się bardzo nieprzyjemna. Więcej informacji na ten a także na wiele innych, związanych z Korfu tematów znajdziecie tutaj Korfu przewodnik pod wyspie Salatkapogreckuwpodrozy.pl. Zapraszamy również i tu Korfu atrakcje turystyczne – Sałatka po grecku w podróży.

Zabierając te kilka drobiazgów sprawisz, że ten wypad będzie dla Ciebie wygodny i przyjemny.

[Głosów:9    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ