Ile zarabia ratownik górski?

0
1907
ratownik

Organizacje takie jak GOPR i TOPR zostały założone przez pasjonatów. Byli to ludzie, którzy kochali góry oraz wiedzieli, że potrafią się w takich miejscach zadziać naprawdę niebezpieczne sytuacje. Ideą ratownictwa górskiego było otwieranie tych, którzy chcą poznać piękno gór, ale nie zawsze są dostatecznie świadomi zagrożenia. Jest to też nic jedyna dla osób, które nie zawsze potrafią poruszać się w trudnych warunkach oraz radzić sobie z realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia. Dzisiaj skupimy się jednak na zarobkach, które ratownik górski otrzymuje za swoją pracę. Jesteście ciekawi?

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-ratownik-gorski-etos-ratownika-gorskiego/

Praca ratownika górskiego, a wynagrodzenie

Praca ratownika górskiego traktowana jest przez przedstawicieli jako służba w słusznej sprawie. Chociaż bywa ona wyczerpująca fizycznie oraz pochłaniające sporo czasu. Takie jednostki posiadają do świadomy wybory, jeżeli chodzi o kandydatów z ustabilizowana sytuację finansową oraz psychologiczną. Szukają one osób, które naprawdę kierują się ideą niesienia pomocy, a nie są skłonne jedynie do lukratywnego zarobku. Szkolenie bowiem kosztuje każdego członka organizacji około 25000 zł.

Ile zarabia ratownik górski?

Wypłata w takim zawodzie istnieje. Jako początkujący ratownik jesteśmy w stanie zarobić około 1500 – 1800 zł netto na miesiąc. Jeżeli uda nam się zdobyć odznakę oraz posiadamy nieco doświadczenia, wówczas nasza pensja wzrasta do nawet 2000 zł. Nieco więcej możemy zarobić w Tatrach. Z racji warunków naprawdę wysokogórskich – TOPR płaci swoim pracownikom od 2500 zł do 3500 zł netto na miesiąc. Ratownicy chwalący się większym stażem otrzymają dodatki z racji wieloletniej służby.

Zobacz też: http://www.turistiko.pl/ratownik-gorski-jak-wyglada-jego-praca/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ