Dlaczego warto wypoczywać nad polskim morzem

0
3349

Mówi się, że wszędzie można ciekawie spędzić czas podczas wakacji, wystarczy tylko mieć wyobraźnię. Wcale nie trzeba w celu interesującego wakacyjnego wypoczynku podróżować do odległych krajów za duże pieniądze. Wystarczy, chociażby pojechać nad polskie morze. Wypoczynek nad nim ma co najmniej kilka zalet.

Względy zdrowotne

Czy spędzisz wakacyjny czas na Helu, we Władysławowie, czy w Świnoujściu albo Międzyzdrojach (http://www.baltichome.pl/), na pewno wrócisz w lepszym zdrowiu. Podreperowaniu go sprzyja nadmorski klimat. Powietrze nad morzem jest lepsze, a bryza od niego sprawia, że lepiej się oddycha. Poza tym klimat nad Bałtykiem poprawia obecność minerałów. Poprawia zdrowie nie tylko jod, lecz również magnes, wapń, brom. Pobyt nad morzem spowoduje, że lepiej będzie się oddychać. Zwiększy się również odporność, zarówno u dorosłych, jak i u dzieci, dzięki czemu łatwiej będzie znieść kaprysy pogody jesienią i zimą.

Względy finansowe

Wbrew obiegowej opinii, wakacje nad polskim morzem można spędzić za przyzwoite pieniądze. Oczywiście, najpopularniejsze kurorty windują ceny i są przeludnione, ale nadmorska baza wypoczynkowa i noclegowa to nie tylko najpopularniejsze miejsca. Nad Bałtykiem można znaleźć w bardzo przystępnej cenie miejsca, w których wspaniale wypoczniemy i w których jest co robić i co podziwiać. Plus, dojazd nad morze jest tańszy niż podróż zagraniczna. Pamiętajmy, że nad Bałtyk dojeżdża pendolino. Można też trafić na bardzo tanie połączenia lotnicze. Samoloty skrócą podróż nad morze do niespełna godziny.

Jakość plaży

Na pogodę niestety nikt nie ma wpływu, ale jeśli tylko ona sprzyja, wypoczynek nad polskim morzem potrafi być niezapomniany, między innymi dzięki plażom. Polska ma jedne z najpiękniejszych piaszczystych plaż w Europie, które do tego są czyste. I są nie tylko do znalezienia w okolicach popularnych kurortów. Występują też w miejscach rzadziej uczęszczanych. Sporo jest nad Bałtykiem przepięknych, dzikich zakątków w pobliżu piaszczystych plaż, które dodatkowo uatrakcyjnią nasz wypoczynek. Wystarczy tylko włożyć odrobinę wysiłku w przygotowania i zrobić zawczasu odpowiedni research w internecie.

Ciekawe miejsca

Nad Bałtykiem aż się roi od ciekawych historycznych miejsc, muzeów, wystaw, rezerwatów przyrody, parków narodowych. Do tego dochodzi wiele imprez, które odbywają się w okresie wakacyjnym. Jeśli ktoś nie chce wyłącznie wylegiwać się na plaży, może tak zorganizować sobie czas, że codziennie będzie odwiedzał interesujące miejsca.

Baza noclegowa

Od Świnoujścia (http://www.baltichome.pl/) aż do Helu i dalej, od Pomorza Zachodniego do Gdańskiego, baza noclegowa jest bardzo dobrze rozwinięta. Wybór jest od ekskluzywnych hoteli, poprzez hostele, kwatery prywatne, gospodarstwa agroturystyczne. Rezerwując miejsca z odpowiednim wyprzedzeniem, mamy pewność, że nie przepłacimy.

[Głosów:4    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ