Beskid Niski – noclegi w górach

0
2824

Jak wybrać miejsce na urlop w górach?

Wybór odpowiedniego miejsca na letni wypoczynek zwykle nastręcza wielu trudności. Często wybierając miejsce na urlop nie mamy jasno zdefiniowanych kryteriów poszukiwania i analizując oferty poruszamy się chaotycznie zwracając uwagę na rzeczy nieistotne, a zapominamy o tych kluczowych, bez których wypoczynek będzie mniej udany. Dobrze jest, gdy miejsce, do którego się wybieramy ma jasno zdefiniowaną grupę docelową. Wtedy wiemy czego możemy się spodziewać.

Zupełnie inaczej powinniśmy nastawić celowniki gdy chcemy być w centrum dużej miejscowości z barami, straganami, deptakami i huczącą muzyką, a inaczej gdy poszukujemy szumu lasu, kwitnących łąk, ciszy przeplatanej krzykiem derkacza czy poszczekiwaniem koziołka.

Gdzie na urlop? Bieszczady czy Beskid Niski?

Bieszczady są piękne. Tatry także. Jednak ani w Bieszczady, ani w Tatry wielu nie zaryzykowałoby wyjazdu w wakacje. Jeżeli wybierać miejsce na urlop w górach to tylko Beskid Niski. Podobnego zdania są Goście, którzy przyjeżdżają do Siwejki na wypoczynek. Niestety Bieszczady stały się ogromnie popularne i ciągną tam tłumy. Przekłada się to na wyższe ceny i spadek jakości usług w tym rejonie. Także szlaki turystyczne oblegane są przez turystów, trudno mówić więc o wypoczynku w takich warunkach. Z tego też powodu rolę Bieszczadów sprzed dekady przejął aktualnie Beskid Niski – góry puste i dzikie!

Schronisko, pensjonat czy agroturystyka?

Schronisko ukierunkowane jest na obsługę turysty okazjonalnego, chwilowego, wędrującego i taką spełnia rolę wyśmienicie. Przychodzę wieczorem, wychodzę rano. Trudno jest w takiej sytuacji w schronisku zadbać o odpowiednią atmosferę i warunki na dłuższy wypoczynek. Schroniska zwykle zlokalizowane są blisko szlaku turystycznego, co jest dużym atutem dla wędrowca. Niestety w ciągu dnia w jego pobliżu gromadzi się wielu turystów jednodniowych, sporo jest zamieszania, a kuchnia nie nadąża z wydawaniem posiłków.

Zupełnie inaczej wygląda pobyt w pensjonacie. Tu możemy liczyć na odpowiednią jakość, niestety za odpowiednią cenę. Pobyty w pensjonatach są dość drogie, a obiektów takich w dobrej lokalizacji w Beskidzie Niskim jest niewiele. Pensjonaty są także obiektami większymi często zarządzanymi przez managerów, dla których istotne jest zrealizowanie odpowiedniego celu narzuconego przez właściciela. Generalnie nie ma się do czego przyczepić, ale często brakuje tego czegoś…

Odrębną grupą miejsc noclegowych w Beskidzie Niskim są domy agroturystyczne. Nie mają one wiele wspólnego z podobnymi obiektami sprzed 10 czy 20 lat. Są to budynki najczęściej nowe, funkcjonalnie wyposażone, przemyślane, zbudowane z klimatem. W takich domach w Beskidzie Niskim warto spędzić urlop. Niewielka ilość pokoi, domowe jedzenie serwowane przez właścicieli, tworzenie atmosfery i dbałość o szczegóły powodują, że niemal każdy czuje się w takim miejscu znakomicie. Agroturystyki także często oferują atrakcyjne ceny na noclegi wielodniowe.

Wakacje w Beskidzie Niskim

Jednym z miejsc, w którym warto spędzić urlop jest dom Siwejka i być może będziecie Państwo mieli okazję przekonać się o tym osobiście. Wybierając na odpoczynek tą agroturystykę, możecie spodziewać się w okolicy ciszy, spokoju, dobrej atmosfery i klimatu sprzyjającego regeneracji. Siwejka położona jest idealnie: z daleka od głównej drogi, na uboczu, wśród gór, nad rzeką pełną bobrów, na środku kwitnącej łąki i zachwyca swoją lokalizacją. Wybierają na pobyt Siwejkę w okolicy znajdziecie wiele atrakcji. Ten dom położony jest w Beskidzie Niskim, gdzie znajduje się ogromna ilość zabytkowych cerkwi i pięknych cmentarzy z okresu I wojny światowej, a niewielka odległość od kameralnego uzdrowiska Wysowa-Zdrój i zalewu Klimkówka (zaledwie 6 km) sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Więcej o noclegach w górach – Kliknij

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ