Walka z myszami w twoim obiekcie. Jak się do tego zabrać?

0
1256
mysz

Myszy (i szczury) to w wielu budynkach prawdziwa plaga, która wymaga walki na wielu frontach. Gryzonie te dla wielu osób są nie tylko straszne czy obrzydliwe, ale też po prostu niszczycielskie. Co więcej, ich obecność nie sprzyja dobrym warunkom higienicznym w obiekcie, co może powodować dalsze problemy. Jeśli więc chcesz ich wszystkich uniknąć, powinieneś koniecznie zastanowić się nad skuteczną deratyzacją. Jak zatem walczyć z gryzoniami?

Charakterystyka gryzoni

Myszy i szczury zwłaszcza w okresie jesiennym i zimowym lubią osiedlać się w ciepłych, przytulnych miejscach. Jeśli dodatkowo mogą tam znaleźć pożywienie, taki jak choćby odpadki z ludzkiego jedzenia, są jeszcze bardziej chętne do budowania gniazd. Warto przy tym zauważyć, że z reguły gryzonie wybierają bardzo trudno dostępne miejsca, takie jak suche części sieci kanalizacyjnej, nieużytkowane rury, wykopy czy opuszczone instalacje wentylacyjne. Trudno je stamtąd wypłoszyć lub wydostać.

Co więcej, są to zwierzęta inteligentne i dobrze dostosowane do bytowania w trudnych warunkach: poruszają się szybko i zwinnie, potrafią daleko skakać czy pływać. Mają doskonałe zmysły i bardzo wysoki poziom czujności, co pomaga im w przetrwaniu. W każdym miocie mają też wiele młodych, które pomagają w podtrzymaniu gatunku nawet w trudnych sytuacjach. Ich inteligencja z kolei pomaga im się szybko uczyć, wykrywać potencjalne zagrożenia i omijać je. W przypadku podejrzeń, że coś może być dla nich szkodliwe, najpierw wysyłają najsłabszego osobnika, by to sprawdził (na przykład zjadł podaną substancję). Jeśli on nie przeżyje, pozostałe gryzonie nawet nie podchodzą do takiego “smakołyku”.

Dlaczego należy walczyć z gryzoniami?

Choć dla wielu osób myszy i szczury to urocze zwierzątka domowe, dla innych to niszczycielskie gryzonie. W wielu firmach i domach walka z takimi dzikimi lokatorami jest po prostu niezbędna. Po pierwsze dlatego, że mogą niszczyć zapasy jedzenia, zjadając je, ale także brudząc.

Naniesione przez nie drobinki piasku pełne są bakterii i wirusów, dlatego gryzonie powodują drastyczne obniżenie warunków sanitarnych, co jest niedopuszczalne. Mogą też pozostawiać swoje odchody, co jest jeszcze bardziej niezdrowe. Z tego powodu walka z nimi jest szczególnie konieczna w obiektach gastronomicznych i w zakładach przetwórstwa żywności.

Gryzonie powodują też inne szkody. Pragnąc znaleźć dla siebie odpowiednie miejsca gniazdowania, niszczą ściany czy poprowadzone w nich przewody elektryczne.

Jak podjąć się walki z gryzoniami?

W wielu miejscach pojawianie się gryzoni jest wręcz nieuniknione, dlatego, kiedy tylko zauważymy ich obecność, powinniśmy zdecydować się na skuteczną deratyzację. Walka z myszami i szczurami często musi przebiegać wieloetapowo. Służą do niej różnego rodzaju pułapki i przynęty, które są w nich umieszczane, a także trutki.

W doborze odpowiednich metod pomoże ci szeroki wybór asortymentu na stronie sklepu https://sklepvaco.pl/, który specjalizuje się w dziedzinie DDD. Jego pracownicy z pewnością także doradzą ci, co będzie najskuteczniejsze w twoim przypadku, albo przeprowadzą profesjonalną deratyzację w twoim obiekcie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ