Kraków – noclegi w apartamentach i jesienne spacery

0
2520
Kraków – noclegi w apartamentach i jesienne spacery

Kraków wydaje się idealnym kierunkiem jesiennych podróży – historyczna, piękna zabudowa otoczona starymi parkami, które mienią się jesiennymi kolorami. Aby odkryć tajemnice miasta, wystarczy jedynie poszukać tanich noclegów. Kraków to miasto, w którym przez 365 dni w roku nie da się nudzić!

Pogoda jesienią płata nam figle, jednak od paru lat możemy cieszyć się łagodną końcówką roku. To zatem doskonała okazja do wyjazdu na spóźniony urlop lub weekendową ucieczkę od codzienności. Ponadto Kraków poza sezonem jest bardziej intymny, sprzyjający wypoczynkowi. Można łatwiej dostać się do wielu miejsc, które zazwyczaj są oblegane przez turystów. Proponujemy cztery niestandardowe trasy spacerowe po atrakcjach Krakowa, które idealnie sprawdzą się w trakcie jesiennego pobytu w stolicy Małopolski. Rozejrzyj się jedynie za noclegami – Kraków zajmie się resztą. 

Podgórze i noclegi Kraków

Przy ładnej pogodzie spacer starymi uliczkami dawnego Wolnego Miasta Podgórze zagwarantuje mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Historia tej krakowskiej dzielnicy została naznaczona widmem II wojny światowej – to tutaj mieściło się krakowskie getto, a także obóz karny Liban, w którym nakręcono część scen do filmu Stevena Spielberga „Lista Schindlera” (słynna fabryka krakowskiego przedsiębiorcy również mieści się na Podgórzu, na ul. Lipowej 4).

W tej starej dzielnicy Krakowa znajdują się również liczne zabytki sakralne, m.in.:

  • kościół św. Benedykta – najmniejszy kościół w Krakowie, założony przez benedyktynów z Tyńca;
  • kościół św. Józefa – położony na rynku, wzniesiony w stylu neogotyckim.

 Z Podgórza można łatwo dostać się do kopca Kraka, z którego rozciąga się zachwycający widok na panoramę Krakowa. Po intensywnym i pełnym wrażeń spacerze warto udać się w okolice kładki Ojca Bernatka, gdzie znajdują się liczne knajpki i restauracje, a także tanie noclegi. Kraków z prawego brzegu Wisły prezentuje się naprawdę malowniczo! Sprawdź to i wynajmij apartament Sun & Snow w Garden Residence.

Tyniec – śladami benedyktynów w Krakowie

Kolejną dzielnicą Krakowa, idealną na jesienne wycieczki, jest Tyniec – dawna wieś, położona między malowniczymi Wzgórzami Tynieckimi. Najsłynniejszą atrakcją Tyńca jest opactwo benedyktyńskie – najstarszy istniejący klasztor w Polsce. Ufundowany przez Kazimierza Odnowiciela w 1044 r. zakon przez wiele lat stanowił przedmiot sporów ze względu na idealną lokalizację dla celów obronnych – stoi na wzgórzu, tuż nad przeprawą wiślaną. Obecnie dla zwiedzających są dostępne:

  • gotycko-barokowy kościół klasztorny,
  • budynki klasztoru,
  • XVII-wieczna studnia,
  • ogród renesansowy.

Zobacz: noclegi Kraków

Fort Kleparz – potężne mury, a niedaleko tanie noclegi Kraków

Ostatnią propozycją jesiennego spaceru po Krakowie jest trasa w okolicach fortu Kleparz. Ten zachowany w niemal idealnym stanie XIX-wieczny obiekt obronny położony jest w malowniczym otoczeniu parku Kleparskiego. W połowie XIX wieku fort był nie do zdobycia, pozwalał odpierać siły wroga przez długi czas. Bardzo szybko jednak wojenna technologia się rozwinęła i już w latach 80. XIX wieku fort okazał się przestarzały.

Okolice fortu zapewniają wyjątkowo atrakcyjne scenerie, idealne do tajemniczych sesji zdjęciowych w plenerze. Poza tym obiekt mieści się blisko centrum, więc bez problemu dotrzesz stamtąd do restauracji, pubów, innych atrakcji i tanich noclegów Krakowa. Obecnie w kaponierze środkowej mieści się słynny klub muzyczny „Forty Kleparz” oraz rozlewnia win. Może jesienny spacer po Krakowie zakończysz muzycznie i imprezowo?

Wiesz już, które atrakcje w Krakowie prezentują się najbardziej urokliwie jesienią. Pora sprawdzić, jakie ma do zaoferowania Kraków noclegi w pobliżu wymienionych miejsc.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ