Koszmary w nocy, które nie dają spać? Sprawdź sposoby na to, jak się ich pozbyć

0
312
Koszmary w nocy

Koszmar senny, inaczej mara nocna lub łóżkowa to marzenie senne, które pojawia się w fazie snu REM. Dokładny mechanizm ich powstawania nie został jeszcze poznany, jednak szacuje się, iż wiążą się z negatywnymi doświadczeniami oraz emocjami. Wiele z nich jest także skutkiem przewlekłego stresu czy pojawiających się w naszej głowie obaw przed nieznanym. A jak można sobie z nimi poradzić, aby móc się zdrowo wyspać?

Ustalmy rutynę snu

Sposobem na uniknięcie koszmarów jest stworzenie rutyny na noc. Ma ona na celu poprawienie jakości wypoczynku oraz unormowanie wszystkich faz snu. W tym celu ustalmy stałą godzinę kładzenia się i wstawania z łóżka, które możemy wyposażyć w materace i akcesoria od Hilding.

Ograniczmy alkohol

Alkohol działa pobudzająco na nasz organizm. Unikajmy jednak jego spożywania w godzinach wieczornych, gdyż może wywoływać niepokój oraz budzenie się w środku nocy. Postawmy natomiast na herbatki ziołowe lub inne napoje, które sprzyjają zasypianiu.

Nie jedzmy przed snem

Według zasad higieny snu ostatni posiłek powinien być lekkostrawny i spożyty na 3 godziny przed położeniem się do łóżka. Unikając podjadania, jesteśmy w stanie zapobiec aktywacji mózgu, a tym samym pojawiania się koszmarów.

Sprawdźmy, jakie leki przyjmujemy

Istnieje wiele różnych leków, które po przyjęciu powodują liczne działania niepożądane. Jednym z nich mogą być koszmary. Właśnie dlatego sprawdźmy, co przyjmujemy lub skonsultuj to z lekarzem,

Odprężamy się

Po stresującym dniu nasz układ walki lub ucieczki jest wciąż aktywny. Może to prowadzić do pojawienia się nocnych koszmarów. Stawiając na relaks i odprężenie mamy większe szanse na spokojne przespanie nocy.

Unikalny przerażających treści przed snem

Treści, z którymi spotykamy się w ciągu dnia, mogą pojawiać się w naszych koszarach. Dotyczy to także przerażających filmów czy książek, których fragmenty mogą pojawić się w naszych snach. Oprócz tego zrezygnujmy z czytania złych wiadomości.

Stwórzmy komfortowe warunki do wypoczywania

Niekomfortowe łóżko może sprzyjać wybudzaniu się w nocy. Warto zatem zadbać o najwyższej jakości produkty, które będą dopasowane do naszych potrzeb oraz preferencji. Dotyczy to m.in. materacy od Hilding, takich jak Hilding Melody.

Koszmary senne to z pewnością nieprzyjemne doświadczenie, którego każdy z nas chciałby uniknąć. Warto zatem zrelaksować się po ciężkim dniu lub uporać się z traumą, aby nie odczuwać negatywnych skutków w postaci zmęczenia czy trudności w codziennym funkcjonowaniu.
Artykuł sponsorowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ