Jak wybrać pierwszy fotelik samochodowy dla niemowlaka?

0
2260

Pierwszy fotelik samochodowy to trudny wybór na świeżo upieczonych rodziców. Wybór dostępnych modeli i rodzajów na rynku jest tak szeroki, że trudno jest się z nim odnaleźć. Fotelik zapewnia jednak dziecku bezpieczeństwo, dlatego jest niezbędnym elementem ekwipunku dla malucha. Przy wyborze warto wziąć pod uwagę renomowanych producentów, takich jak fotelik Coto Baby, który zapewnia doskonałe dopasowanie oraz odpowiednie dodatki zabezpieczające, które pozwolą na zapewnienie bezpieczeństwa dziecku. Przedstawiamy, co na należy wziąć pod uwagę, wybierając pierwszy fotelik dla dziecka!

Zakres wagowy od 0 do 13 kg

Wybierając fotelik samochodowy dopasowany do dziecka powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim wagę naszego malucha. Dzieci w pierwszym foteliku, zwanym też nosidełkiem należy przewozić tyłem do kierunku jazdy. Pamiętajmy, że dopiero dzieci czteroletnie mogą być wożone przodem do kierunku jazdy. Taki fotelik montuje się na pasy lub na isofix. Na rynku dostępne są również foteliki w zakresie wagowym 0-10 kg. Można też znaleźć foteliki w zakresie wagowym 0-18 kg, ale ze względu na kąt nachylenia większość takich fotelików przeznaczona jest dla dzieci siedzących, więc minimum półrocznych.

Testy zderzeniowe

Warto odpowiednio wcześniej dowiedzieć się, co oznaczają poszczególne symbole na foteliku Coto Baby, aby wybrać odpowiedzialnie. Wybierajmy takie produkty, które posiadają jak najwięcej certyfikatów, a także wysokie wyniki w testach zderzeniowych. Homologacja oznacza, że Unia Europejska stwierdziła, że fotelik samochodowy jest przeznaczony do konkretnej grupy wagowej. Nie oznacza to jednak, że produkt przeszedł odpowiednie testy zderzeniowe. Najbardziej popularne są testy ADAC i OEAMTC — wynikami tych testów chwalą się producenci najpopularniejszych w Europie marek fotelików. Oceniają foteliki nie tylko pod kątem bezpieczeństwa dziecka w trakcie wypadku, ale również zwracają uwagę na to, czy fotelik jest łatwy w montażu.

Odpowiednie pasy

Pierwszy fotelik wyposażony jest w wiele niezbędnych zabezpieczeń. Dziecko przypinane jest wewnętrzną uprzężą, która jest 3-punktowa i 5-punktowa. Foteliki Coto Baby wyposażony jest w drugi rodzaj zapinania, dzięki czemu lepiej chroni dziecko w razie wypadku, zwłaszcza jeśli zdarza nam się zbyt luźno zapiąć pasy. Warto zatem wybierać takie produkty, który mają rozbudowaną uprzęż. Pamiętajmy, że odpowiednio dobrany fotelik, to gwarancja bezpieczeństwa dla naszego dziecka. Warto zatem wcześniej dowiedzieć się, jaki produkt wybrać, aby był on idealnie dopasowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ