Jak bezpiecznie korzystać z publicznego WiFi?

0
2607
Jak bezpiecznie korzystać z publicznego WiFi?

Darmowe WiFi to usługa, którą można spotkać obecnie w prawie każdej kawiarni, restauracji, a nawet na dworcach i lotniskach. Niestety połączenie z publiczną siecią WiFi nie jest do końca bezpieczne i może poskutować tym, że nasze dane zostaną przechwycone przez cyberprzestępców. Jak tego uniknąć?

Zasady bezpiecznego korzystania z niezabezpieczonych sieci Wi-Fi

Prawie każdy, kto korzysta z publicznych sieci WiFi, może paść ofiarą ataku hakera, dlatego też odradza się korzystanie z otwartych i niezabezpieczonych sieci WiFi w miejscach publicznych, zwłaszcza w celu wykonania czynności związanych z pracą lub finansami. Jakie są zasady bezpiecznego korzystania z publicznych sieci Wi-Fi? 

  • Nigdy nie łącz się automatycznie z siecią Wi-Fi, której nie znasz,
  • Zawsze weryfikuj nazwę sieci, do której zamierzasz się podłączyć,
  • Wyłącz udostępnianie plików i drukarek,
  • Korzystaj z VPN,
  • Używaj bezpiecznych haseł, umieszczaj w haśle cyfry, małe i duże litery oraz znaki specjalne, nie używaj nigdy tego samego hasła na wszystkich witrynach,
  • Włącz podwójne uwierzytelnianie i z niego korzystaj logując się na portale,
  • Korzystaj z dobrego programu antywirusowego i nie wyłączaj zapory firewall,
  • Nigdy nie sprawdzaj stanu swojego konta bankowego w trakcie korzystania z publicznego WiFi.

Czym jest Certyfikat SSL?

Certyfikat SSL to narzędzie, które poświadcza wiarygodność domeny oraz jej właściciela. Strony, które działają w oparciu o certyfikat SSL, mają przed adresem strony https://, natomiast te, które działają bez certyfikatu, jedynie http://. Dodatkowo obok adresu strony może się znajdować zielona kłódka, która świadczy o wysokim poziomie jej bezpieczeństwa. Korzystaj z SSL tak często, jak to możliwe, aby dane, które są przesyłane pomiędzy Twoim urządzeniem i daną witryną były szyfrowane i bezpieczne! 

Zwiększ bezpieczeństwo – podróżuj z własnym routerem! 

Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek związanych z niezabezpieczoną siecią i włamaniami, warto zaopatrzyć się w swój własny, mobilny Internet. Z pomocą przychodzi tutaj XOXO INTERNET WIFI. Przenośny router oferowany przez XOXO WIFI cechuje łatwa obsługa, wysokie bezpieczeństwo połączenia oraz dostęp do sieci z kilku urządzeń przenośnych (telefony, tablety, laptopy). Własny, niezależny i bezpieczny router to niezbędny sprzęt podczas zagranicznych podróży służbowych, można go wykorzystać do realizacji połączeń telefonicznych i prowadzenia wideokonferencji na terenie wielu krajów i kontynentów! 

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ