Jak kupować wyjazdy w biurze podróży

0
3024
Jak kupować wyjazdy w biurze podróży

Choć wyjazdy organizowane na własną rękę są zawsze dobrze zaplanowane, to jednak nadal spora grupa Polaków woli zlecić organizację wypoczynku profesjonalistom, którzy zadbają o przejazd, nocleg i zapewnią rozrywkę na miejscu. Jednak biura podróży żyją z tego, że sprzedają usługę, zatem czasami o niektórych niewygodnych faktach nie mówią wprost, przez co klienci czują się oszukani. Dodatkowo na brak zaufania do biur podróży przełożyły się spektakularne upadki kilku biur. Mimo to zakup wycieczki w biurze może być dobrym pomysłem, o ile będzie się przestrzegać kilku zasad.

Renoma biura podróży

Przed podjęciem decyzji o zakupie wycieczki warto sprawdzić, czy wybrane biuro podróży należy do Polskiej Izby Turystycznej lub którejś z izb regionalnych. Kolejna rzecz, którą należy sprawdzić, to legalność prowadzonej działalności oraz posiadanie ubezpieczenia na wypadek upadku biura. Pojawia się również pytanie, czy warto kupować wyjazdy korzystając z zakupów grupowych. Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi.

Cena i program wycieczki

Niska cena po doliczeniu innych kosztów może się zamienić w bardzo drogi wyjazd. Wycieczka za małe pieniądze może być wycieczką bez wyżywienia. Przy wyjazdach do niektórych krajów należy również doliczyć koszt wizy, a przy wycieczkach – koszt wstępu do zwiedzanych obiektów. Program wyjazdu powinien być dobrze przemyślany i dopasowany do oczekiwań klientów. Podobnie warto się zastanowić nad terminem wyjazdu, aby nie kupić wyjazdu w porze deszczowej, z kolei przy wyjazdach do niektórych krajów warto skorzystać z miejscowych atrakcji, jak np. karnawałowe parady. Warto również przyjrzeć się długości pobytu – wylot w nocy skraca pobyt.

Hotelowe standardy

Standard hotelu oznaczany gwiazdkami może się bardzo różnić między krajami. Nie warto się również sugerować wyglądem pokoju na zdjęciach. W niektórych hotelach dodatkowo się płaci np. za korzystanie z internetu. Równie istotne jest wyżywienie, które może być dostępne jako śniadania i obiadokolacje, trzy posiłki lub wybierane przy pobytach wyżywienie all inclusive, zawierające także napoje alkoholowe w cenie.

Przed podpisaniem umowy warto sprawdzić, do kiedy można się wycofać z zakupionej imprezy i jakie koszty w związku z tym się ponosi. Podobnie ważny jest zapis pozwalający organizatorowi na odwołanie imprezy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ