Helikoptery RC dla dziecka – czy to dobry pomysł?

0
2048
jaki helikopter do sterowania wybrać dla swojej pociechy?

Helikopter RC, jest to urządzenie które jest zdalnie sterowane. Jest to marzenie większości dzieci. Wielu rodziców, którzy chcą wybrać odpowiedni helikopter RC dla dziecka, ma problem z wyborem. Urządzenie zawsze należy dopasować do umiejętności dziecka, budżetu rodziców oraz miejsca, w którym sprzęt ma funkcjonować.

Jaki helikopter RC dla dziecka wybrać?

3 i 4 kanałowe helikoptery zdalnie sterowane, są szczególnie polecane dla dzieci i początkujących. Na początku swojej przygody z helikopterami RC, nie warto przepłacać i kupować drogiego urządzenia. Dlaczego? Ponieważ podczas pierwszych, próbnych lotów istnieje duże ryzyko, że zostaną uszkodzone łopatki lub inne elementy helikoptera. Koszt naprawy może być wtedy spory.

Pierwszy model helikoptera RC powinien znajdować się w przedziale cenowym 200-500 zł. Wtedy wybrany sprzęt będzie dość dobrej jakości i pozwoli dziecku nauczyć się sterowania, bez ryzyka zrujnowania budżetu rodziców.

Helikoptery RC dla dzieci

Dla początkujących najlepszym wyborem będzie helikopter zdalnie sterowany jednowirnikowy lub dwuwirnikowy. Pierwszy rodzaj helikoptera zatrzymywany jest ręcznie i ma dość dynamiczną odpowiedź. Z kolei drugi model reaguje nieco łagodniej. Jest łatwiejszy do przewidzenia, sam się zatrzymuje.

Rodzaje helikopterów RC

Helikoptery RC dzielimy ze względu na ilość kanałów i typ wirnika. Wyróżniamy:

  • zabawki, wyróżniamy dwuwirnikowe, 3 kanałowe, sterowane na podczerwień oraz fale radiowe, z żyroskopem lub bez. Takie zabawki dedykowane są dzieciom i osobom początkującym, ze względu na swoją nieskomplikowaną budowę i obsługę.
  • dwuwirnikowe helikoptery 4 kanałowe, ten rodzaj możemy śmiało zaliczyć do modeli. Dostępne są do nich wszystkie części, nawet te tuningowe. Lot z wykorzystaniem takiego urządzenia jest bardzo precyzyjny.
  • jednowirnikowe helikoptery 4 kanałowe, model polecany dla osób bardziej zaawansowanych. Unosi się na takiej samej zasadzie jak prawdziwe śmigłowce.
  • helikoptery 6 i więcej kanałowe, taki model daje wiele możliwości. Można latać w dowolnej płaszczyźnie. Jego budowa jest skomplikowana. Polecany tylko dla profesjonalistów.

Przeczytaj też: http://www.stajniaaut.pl/drony-dla-dzieci-czym-kierowac-sie-podczas-wyboru/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ