Czym są dodatkowe skurcze serca?

0
2412
serce
fot. Pixabay.com

Dodatkowe skurcze serca czyli inaczej ekstrasystolia to skurcze pojawiające się poza fizjologicznym rytmem serca. Przypadłość jest na tyle niepopularna, że wiele z nas nawet nie zdaje sobie sprawy z jej istnienia. Jak ją rozpoznać?

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/dodatkowe-skurcze-serca/

 

Objawy dodatkowych skurczy serca

Dolegliwość ta nie jest łatwa do stwierdzenia gdyż nie daje wyraźnych objawów. Możesz odczuwać dyskomfort w klatce piersiowej lub duszności w trakcie kaszlu. Mogą się zdarzać zawroty głowy i omdlenia. Dla pełnej diagnostyki konieczne jest wykonanie EKG które pozwoli wykryć nieprawidłowości.

 

Przyczyna dodatkowych skurczy serca

Jedną z wielu przyczyn jest naturalne starzenie się organizmu. Schorzenie częściej dotyczy osób starszych jednak coraz częściej dotyka też młodych ludzi. Sprzyja temu stres oraz szybki tryb życia. Jesteśmy przemęczeni oraz żyjemy w ciągłym napięciu co nie jest korzystne dla serca. Dodatkowe skurcze mogą być efektem zażywania używek lub intensywnego wysiłku fizycznego. W takim przypadku badanie będzie najlepszym rozwiązaniem. Do tego czasu warto jednak zadbać o mniej tłustą dietę, odpoczynek oraz rezygnacja z bardzo intensywnych ćwiczeń. Postaraj się zapanować nad stresem oraz unikać używek dla lepszego stanu swojego serca.

 

Przeczytaj też: http://www.turistiko.pl/czym-sa-bajpasy-serca/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ