Postaw na wakacje w środku zimy

0
Postaw na wakacje w środku zimy

Widzicie śnieg za oknem i chcecie uciec na ciepłe wakacje? Może nie uda się wyjechać już jutro, ale warto zaplanować już swoje wakacje. Gdzie się wybrać? Polecamy Wam poniżej cztery różne kierunki podróży. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie i bliskich.

Wakacje z Harrym Potterem

0
Wakacje z Harrym Potterem

Harry Potter to postać niezwykłego chłopca, czarodzieja wykreowana przez brytyjską pisarkę J.K. Rowling. Jest on znany na całym świecie. Zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli pokochali go oraz jego dwójkę przyjaciół tj. Hermionę Granger oraz Rona Weasley. Za co? Otóż każdy z nich jest całkiem różny, jednak na swój sposób wyjątkowy. Razem tworzą paczkę przyjaciół oraz niezawodny zespół.

Harry, Hermiona oraz Ronn stanowią pewnego rodzaju przykład. Pokazują jak ważna w życiu jest przyjaźń, wiedza, determinacja, lojalność, szczerość. Czytelnicy pokochali te postaci za prawdziwość. Każdy fan tej powieści marzy o takiej wielkiej przyjaźni. Znaleźć ją można często wśród innych czytelników tej powieści. Obecnie realizowane są różne zloty wielbicieli Harrego Pottera. One kierowane zwykle są do młodzieży. Na Polskim rynku dostępne są obozy z Harrym Potterem.

Obozy z Harrym Potterem realizowane są głównie w lecie w różnych lokalizacjach. Obóz kierowany jest do młodszej grupy wiekowej czyli do dzieci w wieku 8-13 lat. W sezonie letnim prawdziwym hitem okazał się Harry Potter Camp w Hartowcu, czyli w regionie Warmii i Mazur. Lokalizacja ta z pewnością przypadła do gustu zarówno rodzicom, jak dzieciom ze względu na malownicze położenie ośrodka na samym jeziorem. Cisza, czyste powietrze i zapierające dech w piersiach widoki – oto właśnie chodzi w wakacje! W sezonie letnim 2020 Harry Potter Camp po raz kolejny będzie realizowany między innymi w Hartowcu.

Obozy z Harrym Potterem charakteryzują się bogatym programem. W części tematycznej znajdują się bloki zajęciowe poświęcone stricte tematyce świata magii tak jak np. tworzenie czarodziejskich kapeluszy, zaczarowanych różdżek, uroczych zgredków, herbów domu magii czy też niepowtarzalnych amuletów. Uczestnicy obozu z Harrym Potterem uczą się między innymi tajemnego pisma, ziołologii, sztuki rozwiązywania konfliktów, postaw mowy ciała i wielu innych. Jest to naprawdę ciekawy obóz.

Obozy z Harrym Potterem będą idealne dla wszystkich aktywnych dzieci. To tutaj czeka na nie cały wachlarz różnych gier i zabaw! Wiele z nich oczywiście wiąże się z Harrym Potterem tak jak siatoczary, turnieje zaczarowanego ping-ponga, magiczne biegi na czas. Najwięcej frajdy przynosi ulubiona gra ze świata Harrego Pottera czyli Quidditch! To nic innego jak gra miotłami na owalnym boisku zaczarowaną piłką. Świetna zabawa gwarantowana!

Oprócz tych zaczarowanych zabaw na obozie z Harrym Potterem w Hartowcu czekają  kąpiele w jeziorze, plażowanie, gra terenowa, rozgrywki sportowe, baloniada, karaoke, dyskoteka, ognisko i wiele więcej. Wszystko to co niezbędne jest do zrealizowania udanych i niezapomnianych wakacji!

Obozy z Harrym Potterem gwarantują mnóstwo wrażeń. Niezależnie od lokalizacji, obozowicze biorą udział w wycieczkach. Na obozie z Harrym Potterem w Hartowcu dzieci odwiedzą Grunwald, a także spróbują swoich sił w parku linowym. Ta ostatnia atrakcja to niezła dawka adrenaliny!

Obozy z Harrym Potterem to świetny sposób na spędzenie wakacji zwłaszcza dla małego fana Harrego Pottera . Mnóstwo zajęć związanych ze szkołą magii w towarzystwie rówieśników o podobnych upodobania to jest właśnie to! Organizatorzy dbają o bezpieczeństwo obozowiczów oraz zapewniają im najbardziej lubiane oraz coraz to nowsze atrakcje, tak, aby nikt nie zaznał nudy.

Obozy z Harrym Potterem to ogromna dawka zabawy! Taki wyjazd to niepowtarzalna przygoda podczas której można się wiele nauczyć oraz nawiązać niezwykłe przyjaźnie, kto wie może tak niezwykłe jak w przypadku Harrego, Hermiony i Ronna.

Wakacje i wczasy w Ustroniu Morskim

0
Wakacje i wczasy w Ustroniu Morskim

Ustronie Morskie to wprawdzie wieś, jednak jej położenie i walory turystyczne co roku przyciągają osoby z całego kraju i nie tylko. Bliskość Morza Bałtyckiego podnosi jakość powietrza i umożliwia miłośnikom aktywnego wypoczynku spędzenie czasu tak, jak lubią go spędzać. Dostęp do kąpielisk i terenów zielonych, a także zabytków o znaczeniu historycznym zapewnia rozrywkę dla osób w każdym wieku.

Położenie Ustronia Morskiego

Miejscowość jest korzystnie położona – obszar województwa zachodniopomorskiego wiąże się z dostępem do morza i specyficznym klimatem. Wieś w całości mieści się na Wybrzeżu Słowińskim i stanowi bezpośrednie sąsiedztwo Zatoki Pomorskiej, dlatego też występują tu liczne, choć niewielkie, plaże i kąpieliska. Specyfika terenu sprawia, że największy ruch turystyczny obserwuje się latem, ale łagodne zimy również mają swoich zwolenników.

Walory turystyczne Ustronia Morskiego

Do Ustronia Morskiego przybywają zarówno turyści zainteresowani obejrzeniem ciekawych obiektów architektonicznych, jak i osoby, które chcą po prostu odpocząć. Poza wspomnianym już, zdrowym i przyjemnym klimatem, o atrakcyjności wypoczynku przesądza dostęp do morza i zróżnicowany krajobraz wsi oraz jej okolic. Teren pozwala na swobodne spacery i leniuchowanie na łonie natury. Są oczywiście plaże, latem najbardziej oblegane, bo i warto z nich skorzystać. Pobliskie kąpieliska zachęcają do pluskania się w ciepłej wodzie. Ustronie Morskie otaczają lasy, po których również można spacerować.

Lokalne atrakcje

Miejscowość nie jest duża, więc większość dostępnych atrakcji można obejrzeć w przeciągu kilku dni, resztę wypoczynku przeznaczając np. na uprawianie sportów lub opalanie się. Wśród tych nielicznych zabytków i eksponatów są jednak bardzo ciekawe obiekty, chociażby opuszczone i zachowane w różnym stanie pozostałości budowli wojskowych z okresu Polski Ludowej lub starsze. Miłośnicy sztuki sakralnej mogą zainteresować się bliżej kościołem zbudowanym w stylu neogotyckim. Kościół w Ustroniu Morskim został wzniesiony w drugiej połowie XX wieku, jednak znajduje się w nim bardzo stary renesansowy dzwon.

Nietypową dla niektórych atrakcją okazać się może tutejsza biblioteka oraz galeria sztuki, gdyż obie te instytucje są wyjątkowo dobrze wyposażone. Poza typowym zwiedzaniem bez problemu można spędzić wakacje lub wczasy w kulturalny, rozwijający sposób dzięki dostępowi do kina i domu kultury. W miejscowości nie brakuje też przeróżnych miejsc i punktów uprzyjemniających spędzanie wolnego czasu, chociażby licznych restauracji i kawiarni. Jeśli ktoś preferuje świeże powietrze, powinien skierować swoje kroki do parku nadmorskiego lub pospacerować po okolicznych lasach, może też oczywiście przejść się nad morze. Będąc w okolicy, można na własne oczy zobaczyć najstarsze drzewa w naszym kraju – to właśnie tutaj rośnie dąb Bolesław (jest zarazem najstarszym drzewem tego gatunku) oraz Warcisław.

Baza noclegowa w Ustroniu Morskim

Nocleg w Ustroniu Morskim nie mógłby być udany bez odpowiednio rozbudowanej bazy noclegowej. Niektóre obiekty przyjmują turystów wyłącznie latem, inne przez cały rok. Z uwagi na wiejski charakter miejscowości, trudno jest tu znaleźć typowy hotel. Nie brakuje za to pokoi w pensjonatach, kwater prywatnych, nocować można też na kempingach.

Podsumowując, jako jedna z atrakcyjnych miejscowości położonych nad Bałtykiem, Ustronie Morskie zapewnia wiele sposobów spędzenia wolnego czasu osobom w różnym wieku. Pamiętać należy, że podstawą jakiegokolwiek udanego wyjazdu jest nocleg w godziwych warunkach. Przed zdecydowaniem się na wypoczynek w Ustroniu Morskim, warto sprawdzić dostępne oferty noclegowe w serwisie Przymorzu.pl.

Jak wybrać kantor w Warszawie?

Jak wybrać kantor w Warszawie?

Wymiana walut w Warszawie z roku na rok coraz bardziej zyskuje na popularności. Wpływ ma na to oczywiście rosnący ruch turystyczny. Nikogo nie powinien dziwić zatem fakt, że w stolicy Polski funkcjonuje bardzo duża liczba kantorów. Czym zatem należy sugerować się wybierając kantor w centrum Warszawy? Jak przedstawiają się kursy walut w Warszawie?

Korzystne kursy wymiany walut

Pierwszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę wybierając kantor w Warszawie są oczywiście korzystne kursy wymiany, nie tylko najbardziej popularnych euro i dolarów, ale np. czeskiej korony czy węgierskiego forinta.

Należy mieć świadomość, że porównywanie kursów walut nie należy do trudnych zadań. Wystarczy wejść na strony internetowe poszczególnych kantorów lub odwiedzenie punktów stacjonarnych.

Warto również dokładnie zwrócić uwagę, że bardzo duża liczba kantorów podaje tylko i wyłącznie hurtowe kursy, w przypadku detalicznych, mogą one być zdecydowanie mniej atrakcyjne.

Dodatkowe usługi i udogodnienia

Wybierając kantor należy także dowiedzieć się czy dany punkt wymiany nie oferuje także dodatkowych usług. Może to być wpłata pieniędzy na konto, sprzedaż wycofanych już walut czy skup złota. Część kantorów ma w swojej ofercie nawet możliwość dokonywania płatności przez BLIK, co okazuje się tańszą opcją niż wypłata z bankomatu.

Wygodna lokalizacja

Kolejnym istotnym czynnikiem, który ma bardzo duże znaczenie przy wyborze kantora jest jego lokalizacja. W przypadku Warszawy jest to na tyle istotne, że podróż z jednej dzielnicy do drugiej zajmuje bardzo dużo czasu. Rekomendowane jest zatem szukanie kantorów zlokalizowanych jak najbliżej centrum Warszawy.

Natychmiastowa dostępność walut

Najlepsze kantory wyróżniają się od pozostałych pełną dostępnością oferowanych walut. Klientowi nic nie daje informacja, że dany punkt oferuje czeskie korony, jeżeli nie posiada ich na miejscu. Bardzo szybko można taką informację zweryfikować telefonicznie, kantory bardzo rzadko publikują bowiem dostępność walut na swoich stronach internetowych.

Toskania – słoneczne serce Italii

Toskania

Toskania to miejsce szczególnie kochane i uwielbiane przez Włochów, którzy podróże do tego regionu traktują niczym pielgrzymkę do Mekki. Wspaniała, pyszna, choć ciężka, kuchnia, bezkresne krajobrazy, piękno Morza Liguryjskiego. mnóstwo roślin, warzyw, owoców – w końcu ten region jest jednym z najżyźniejszych obszarów na Półwyspie Apenińskim. Choć do „serca Włoch” dostaniemy się samolotem czy autokarem, to z pewnością najwięcej zobaczymy wybierając własny środek transportu. Własny samochód sprawi, że podróże po Toskanii nabiorą dodatkowego, niezwykłego klimatu.

Za co pokochasz Toskanię?

Atrakcji w tym niezwykle malowniczym regionie Włoch jest co niemiara. Jeżeli absolutną podstawą do przetrwania jest jedzenie, tutaj można zostać nieśmiertelnym. Wspaniała, wykwintna kuchnia toskańska imponuje różnorodnością i smakiem. Dominują tutaj ciężkie potrawy, których podstawą będą czerwone mięsa i mączne warzywa. Stąd też absolutną koniecznością będzie zdegustowanie lampki (albo dwóch) wina, tuż po posiłku. Pozwoli ono nie tylko dobrze przetrawić spożyty pokarm, ale także rozluźnić się i poczuć klimat toskańskiego regionu. Jeśli już najemy się, możemy kontynuować swoje podróże i wojaże. Własnym autem dojedziemy dosyć blisko piaszczystych plaż Morza Liguryjskiego, na których warto się zatrzymać. Poczujemy diametralną różnicę w stosunku do dobrze nam znanego, Morza Bałtyckiego. Będąc nieopodal morza warto zahaczyć o najciekawsze miejscowości położone niedaleko wybrzeża. Małe, średniowieczne miasteczka słyną z nieocenionej wartości kulturowej – warto zatem decydując się na podróże uwzględnić je w swoich planach. Przykładowo Piza – ze słynną wieżą, nadmorskie Livorno, następnie Pontedera, San Miniato, Empoli i wreszcie Florencja, jako absolutny gwóźdź programu.

Warto podjechać bliżej

W stolicy Toskanii, Florencji, zakochamy się od pierwszego wejrzenia. Warto zaparkować blisko centrum, aby móc przejść się na szczyt Dzwonnicy Giotta. Stamtąd rozpościera się przepiękna panorama, w której dominują czerwone dachówki urokliwych włoskich domków. U stóp Apeninów możemy podziwiać niezliczoną ilość zabytków, starych kościołów i ciasnych uliczek. Architektura jest zdominowana przez czerwień i biel, co nadaje temu miejscu wyjątkowego uroku. Szczególnie późnymi wieczorami, kiedy to światła miejskich lamp odbijają się od tafli wody przy Moście Trójcy Świętej czy Moście Złotników, tworząc niezapomniany „spektakl”. Podróże z Florencji możemy kontynuować w różnych kierunkach. Warto podjechać i zobaczyć niewielkie miasteczka i wsie, które najpełniej oddają klimat słonecznej Toskanii – Asciano, Voltera czy dolina Vivo’d Orcia.

Więcej znajdziesz na: https://martynasoul.com

Krótkie spodenki sportowe, militarne

Krótkie spodenki sportowe, militarne

Krótkie spodenki to nieodzowny element męskiego stroju. Wybierany jest szczególnie często w czasie upałów. Dostępna wielość wersji jest bardzo duża, podobnie jak stylów – np militarny czy sportowy. To również idealne rozwiązanie dla aktywnych panów, którzy uprawiają różnego rodzaju sporty na siłowni czy na dworze. Warto zaopatrzyć się w kilka różnych rodzajów krótkich spodenek, aby można było wybrać właściwy na daną okazję.

Rodzaje krótkich spodenek w stylu sportowym oraz militarnym

Spośród elementów stroju, jakimi są krótkie spodenki można wyróżnić kilka modeli:

 • szorty z krótkimi nogawkami lub za kolano;
 • spodenki sportowe przewiewne o luźnym kroju;
 • szorty kąpielowe przeznaczone do pływania;
 • spodenki nawiązujące krojem do klasycznych bojówek;
 • militarne, przypominające rodzajem element garderoby żołnierskiej;
 • skrócona wersja spodni taktycznych;
 • bermudy;
 • spodenki treningowe;
 • spodnie wzorowane na militarnych oryginalnych strojach armii amerykańskiej;
 • przeznaczone dla kobiet spodenki typu fitness, idealne do ćwiczeń;
 • sportowe spodenki kompresyjne, wykonane z materiału dopasowującego się ciała jak druga skóra.

Wielość modelów, krojów i rodzajów spodenek krótkich jest bardzo duży i stale uzupełniany. Warto wybrać dla siebie te, które najbardziej wpasują się w potrzebę i ulubiony styl.

Typy modeli dostępnych jako spodnie krótkie w zależności od rodzaju materiału i dodatków

Jeśli chodzi o elementy ułatwiające korzystanie z krótkich spodenek to można wyróżnić kilka rodzajów mocowania w pasie. Dostępne są modele ze sznureczkiem w pasie (służące do regulacji obwodu w zależności od potrzeb), na gumce czy zapinane na zamek błyskawiczny. Część rodzajów posiada szlufki, które trzymają pasek. Wiele modeli spodenek krótkich posiada praktyczne kieszenie różnej wielkości oraz w rozmaitej ilości.

Spodenki krótkie zostały wykonane z najwyższej jakości tkanin, takich jak na przykład: jeans, bawełna, jersey czy poliester. Dodatkowo mogą być połączone z elastanem czy spadexem, które sprawiają, że ubranie jest rozciągliwe. Wersje sportowe mogą być wzmocnione materiałem pochłaniającym wilgoć czy z powłoką termoaktywną.

Bogata kolorystyka zapewnia możliwość dobrania rodzaju idealnie do swoich potrzeb

Krótkie spodenki w stylu militarnym najczęściej są w stonowanych, jednolitych kolorach lub barwach maskujących. Przeważające odcienie to szarości, czerń, granaty, brązy, zielenie, beże, moro, sand, desert czy woodland, jak również patriotyczne. Natomiast wersje sportowe są zwykle w bardziej żywych i rzucających się w oczy kolorach. Królują tu czerwienie, niebieskości, zielenie oraz żywe połączenia kolorów czy mix z wzorem militarnym.

Spodenki o kroju militarnym czy sportowym dostępne są w rozmiarach od XS do XXXXL. Przeznaczone są zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Do jakich stylizacji pasują krótkie spodnie?

Krótkie spodnie przeznaczone są do noszenia szczególnie, gdy wzrasta temperatura na dworze. Pogoda skłania do zmiany odzieży na bardziej przewiewne i chroniące przed przegrzaniem. Ponadto jest to świetna propozycja jako strój domowy.

Wersje militarne krótkich spodenek mogą być także noszone do pracy, gdzie nie obowiązuje sztywna zasada dress code. Dopasowanie górnej części garderoby oraz butów czy innych dodatków jest niezwykle proste.

Spodenki krótkie w stylu sportowym są wybierane zwłaszcza przez osoby aktywne, które uprawiają różne dyscypliny sportowe. Zarówno na siłownię, salę gimnastyczną, jak i trening na dworze (bieganie, jazda na rowerze, rolkach, Nordic Walking i inne) idealne są funkcyjne oraz kompresyjne wersje stroju.

Więcej znajdziesz w sklepie militarnym: https://www.zbrojownia.pl/spodnie-krotkie

Szlakiem nowoczesnej architektury w Pradze

0
Szlakiem nowoczesnej architektury w Pradze

Architekturę Pragi można określić jednym słowem: różnorodna. Znajdziecie tu barokowe kościoły, gotyckie katedry, renesansowe pałace i budowle wzniesione w stylu romańskim. Warto zwrócić uwagę również na bardziej współczesne budynki – wiele z nich można uznać za prawdziwe architektoniczne perełki. Poznaj bardziej nowoczesne oblicze stolicy Czech!

Nocleg w gospodarstwie agroturystycznym

Nocleg w gospodarstwie agroturystycznym

Wybierając się na wakacje lub na krótki urlop trzeba znaleźć dla siebie jakiś nocleg. Oczywiście wiele osób planuje w takim okresie zaoszczędzić nieco pieniędzy. Czasami jest to trudne, ale wiele zależy od poszukiwań. Warto się w nie dobrze zaangażować, dzięki temu znajdzie się dla siebie opłacalne miejsce noclegowe, w pobliżu zabytków i atrakcji turystycznych. Zawsze dobrym pomysłem jest wyjazd na wieś, gdzie można odpocząć i pooddychać świeżym powietrzem wraz z całą swoją rodziną, głównie z dziećmi. Proponowana turystom jest w takich sytuacjach  agroturystyka z wyżywieniem. Noclegi w gospodarstwie agroturystycznym cieszą się sporą popularnością, a atutem jest to, że nie są drogie.

Nocleg i wyżywienie w jednej cenie

Osoby korzystające z takich ofert mają pewność, że nocleg oraz wyżywienie będą w jednej cenie. Nie będzie wydawało się więc pieniędzy na jedzenie, wszystko ma się zapewnione u gospodarczy. Zainteresowanie gospodarstwami agroturystycznymi w okresie wakacyjnym jest jednak bardzo duże, dlatego trzeba wcześniej rozejrzeć się za takimi noclegami, aby znaleźć coś ciekawego, w regionie interesującym turystę. Takich gospodarstw jest jednak coraz więcej, ponieważ ludzie dobrze zarabiają na tego typu interesie i poprawiają swój codzienny byt. Najczęściej serwowane gościom jest lokalne jedzenie, a więc można zapoznać się z miejscowymi przysmakami i poznać nowe potrawy regionalne.

Miejsce z dala od hałasu

Agroturystyka z wyżywieniem to doskonała opcja dla osób, które szukają dla siebie miejsca z dala od hałasu. Tego chyba ludziom brakuje najbardziej, ponieważ przebywając w większym mieście cały czas narażonym jest się na hałas i stres. Można być tym zmęczonym, dlatego od czasu do czasu warto udać się na urlop na wieś. Naładuje się tam akumulatory, pozna nowe smaki, ale też ludzi. Noclegi w gospodarstwach agroturystycznych można rezerwować dla siebie i swoich rodzin z pomocą Internetu. Wystarczy wybrać interesujący dla turysty termin, spytać o dostępność pokoju i opłacić rezerwację.

W te wakacje zwiedź Hiszpanię!

0
W te wakacje zwiedź Hiszpanię!

Od lat Hiszpania jest jednym z najbardziej popularnych kierunków, do którego Polacy chętnie wybierają się na wakacje. Nic dziwnego, skoro ten kraj wyróżnia się pięknymi oraz piaszczystymi plażami, zachwycającymi krajobrazami oraz wspaniałą pogodą.

Idealny bagaż na podróż

Idealny bagaż na podróż

Osoby, które często podróżują samolotami, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w każdej linii lotniczej są inne ograniczenia do co wielkości walizki do samolotu (bagaż podręczny). Walizki kabinowe, czyli te, które w samolocie zwykle pakujemy do specjalnych półek nad głową, muszą spełnić wiele różnych warunków.